Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagymamámmal 5 agyvérzés után...

Nagymamámmal 5 agyvérzés után csináltattak életbiztosítást egy idősek otthonában, aminek az otthon a kedvezményezettje. Az összes fel nem vett nyugdíját egy összegben belefizették, így halála után az örökösök nem kapnak semmit. Ez jogilag lehetséges?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igen. Más kérdés, hogy etikailag nem.

Be kellene menni és beszélni velük. Bár a nyugdíjat amúgy sem örökölnétek, szóval ilyen szempontból mindegy.

2010. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Ügyvéd!!!
2010. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"Az összes fel nem vett nyugdíját egy összegben belefizették"


Ez bizony a hagyaték része lenne...


Én sutyiban átíratnám az életbiztosítás kedvezményezettjét a mamával valamelyik családtagra. Az otthonnak meg nyasgem.

2010. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
:-O Ezt valahogy meg kellene oldanotok, szerintem ez azért kemény :S
2010. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A szerződő a biztosított hozzájárulásával bármikor módosíthatja az életbiztosítás kedvezményezettjét. (Nem is kell tudnia róla a régi kedvezményezettnek). Jelen esetben mindkét személy (a szerződő és biztosított is) a nagymama, gondolom, tehát sima ügy. Hagyatéki szempontból mindenesetre sokkal jobban jársz, ugyanis az életbiztosítás haláleseti kifizetése nem része a hagyatéki eljárásnak, viszonylag azonnali, adómentes bevétele a kedvezményezettnek.
2010. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, telefon jött. A Nagyim meghalt. Most mi van?
2010. szept. 22. 23:10
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Szerintem akkor ezt ne bolygasd, lehet, hogy évekig tartó pereskedés után látnál belőle valami pénzt, de lehet, hogy nem, sőt akkor még a költségeket is fizetned kellene. Gondold végig, megéri-e ez neked, én tuti nem tenném.

2010. szept. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem, sajnálom a rossz hírt. A biztosítási feltételek alapján a kedvezményezettnek fizetnek, ez ellen nem tehetsz semmit. De természetesen Te pert indíthatsz majd, hogy nagymamád esetleg nem volt teljesen beszámítható, félrevezették, stb. Ehhez már ügyvédre lesz szükséged.
2010. szept. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2010. szept. 22. 23:54
 10/16 anonim ***** válasza:
30%

Kib.szottul nagy paraszt vagy. Remélem egy vasat se hagyott rád. Ha nekem ilyen gyerekeim lennének, énis inkább odaadnám mindenemet az első embernek aki szépen kéri.

Hogy érdekelhet valakit a mamája haldoklása közben, hogy vajon mennyi casht fog kapni?????

2010. szept. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!