Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lejárt személyi igazolvánnyal...

Lejárt személyi igazolvánnyal lehet alkoholt vásárolni?

Figyelt kérdés
nemrég múltam 18, ám hülye fejemmel most vettem észre hogy lejárt a személyim, és a személyimet csak hetek múlva tudják cserélni, viszont sajnos muszáj lenne megvennem a piát egy bulira.

2022. aug. 5. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A személyidben ott van a születési dátumod és ez kell ahhoz hogy vehess alkoholt.

Attól mert lejárt még legálisan bizonyítja a születési idődet.

Mond azt, hogy már készül az új személyid és addig még ez van nálad amíg postán kiküldik az újat helyette.

A boltosnak csak azt kell ellenőriznie hogy elmúltál 18 és nem azt hogy a személyid érvényes vagy sem. Ne hozd szóba amíg nem szól miatta, neki lehet eszébe se jut megnézni az érvényességi dátumot.

2022. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz. Nekem 1 évig le volt járva a személyim és csak a választások miatt csinaltattam újat és semmi gondom nem volt.


Mondjuk tőlem el se kérik a személyt olyan arcszőrzetem van


18

2022. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem nézi a lejáratot, csak a rendőr meg max az ellenőrök, akik konkrétan az adataidat ellenőrzik. De a kasszásnak te leszel aznap a 97. vevője, pont leszarja hogy érvényes-e a személyid vagy sem, csak megnézi a születési dátumodat és kész. Mi pl. sim kártyát cseréltettünk az új telefonomba, de mivel akkor még anya nevén volt, neki is jönni kellett és meg kellett mutatnia a személyit is. A csávó elvette, beírta róla az adatokat majd visszaadta, fel sem tűnt neki hogy anyának is le volt járva már hetek óta. Nem törődik vele senki, megnyugodhatsz.

De tudsz kérni ideigleneset ha nagyon zavar, azt egyből megkapod és 30 napig érvényes, de ha az alatt se készül el az új személyid, még az ideiglenest is meg tudod újítani.

2022. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!