Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segély,vagy szociális támogatá...

Janosvertes32 kérdése:

Segély,vagy szociális támogatás mellett lehet dolgozni!?

Figyelt kérdés
ilyen közönség szereplőnek mennék el egy napra tapsolni tv-s/televíziós műsorba.

2022. aug. 5. 22:38
 1/4 MDaniel98 ***** válasza:
Ilyen jellegű munkát úgy tudom végezhetsz.
2022. aug. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dolgozni mindig lehet.
2022. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt írta nekem privátban, hogy "saját jogon emelt összegű családi pótlék"-a van.


Tehát szerintem ezek a kérdések, dilemmák merülhettek fel benne, hogy

saját jogon járó emelt összegű családi pótléktól elesik-e, ha dolgozik, mennyit és milyen munkaviszonyban dolgozhat, hogy megmaradjon a segély, van-e jövedelemhatár?


Ha valahol elvennék az emelt összegű családi pótlékot, mikor érné meg.


A saját jogon járó emelt összegű családi pótlékról itt tudhat meg többet az ember: [link]


Itt nem írnak arról, hogy a szülő nem dolgozhat, de fussad át a feltételeket, hátha én olvastam figyelmetlenül.



Őszintén szólva nem egészen vágom, hogy miért ködösítettél itt ennyire, vagy azt hiszed, hogy mindenki olvas a gondolataidban, vagy csak egy helyzet létezik a világon, és mindenki abban van, így evidens. Mindegy is.


Egyébként csak két másodperc Google volt. Tudod, neked is a barátod!


Szívesen.

2022. aug. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és még valami! Ha ez jár, akkor lehet, hogy fogyatékossági támogatás is jár.


[link]


Ez is a gyermekkel kapcsolatos, szóval te dolgozhatsz mellette. Ezt és az ezzel járó kedvezményeket (pl. közösségi közlekedés) élete végéig kapná, akkor is, ha dolgozik.


Ha a háztartásban az egy főre jutó jövedelem extrémalacsony, akkor közgyógyellátás is járhat, de ezt nagyon körültekintően kell igényelni, hogy minél jobban ki tudd használni: minden orvostól szakvéleményt kell kérni, hogy milyen gyógyszerek, gyógyászati segédeszközökre, stb. van szüksége, és azt összegzi a háziorvos, amit az önkormányzatnál kell beadni. Ha néhány szakorvost kihagysz, akkor kevesebb gyógyszerre, stb. kaptok támogatást.

Az önkormányzat szociális osztályán lehet kezdeményezni.

Itt tudhatsz meg többet.

[link]


Budapesten jár még rezsitámogatás is (Karácsony Gergelynek köszönhetően), talán máshol is van hasonló, de ezt évente igényelni kell. [link]

2022. aug. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!