Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor az egyéni vállalkoz...

Most akkor az egyéni vállalkozó hatósági áron tankolhat vagy sem? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint a jogszabályi kikötés annyi, hogy természetes személy legyen az üzembentartó/tulajdonos. Az e.v. minden általam ismert jogszabályi meghatározás szerint természetes személy. Érdekelne, mi a kutakon a jogértelmezés, van-e már egységes gyakorlat.

2022. aug. 9. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Ha számlát kérsz hozzá, akkor már automatikusan piaci áron fogod kapni.
2022. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 Kivéve ha taxival vagy mezőgazdasági géppel vagy.
2022. aug. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Persze, hogy magánszemély.
2022. aug. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van családtagom, aki egyéni vállalkozó, és teljes áron kellett tankolnia, miután elkérték a forgalmit. Pedig nem kért számlát. Akkor ezt benzinkútja válogatja?

Nem az érdekel, hogy mit írnak a cikkek, azokat én is olvastam, olvasom.

2022. aug. 9. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az a kérdés hogy magánszemélyként veszed -e, vagy vállalkozóként és el akarod számolni a vállalkozásodba. Utóbbi esetben magától értetődő a piaci ár.
2022. aug. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!