Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Munkáltatók, vállalkozók!...

Munkáltatók, vállalkozók! Alkalmaztatok már roma munkavállalókat? Mi volt a tapasztalat velük?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kertszomszéd.

Amit csak lehetett ellopott(két napig dolgozott)

2013. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen roma.

Szereznék róla háttér információt , el előző munkahelyeiről és ha minden okés vele akkor alkalmaznám de félszemmel mindig figyelném.

2013. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is ezt csinálnám kettes!
2013. márc. 1. 13:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, többször is. A rábízott munkát rendesen (tényleg!) elvégezte-ha egyáltalán bejött dolgozni.Ugyanis túl sok volt a családi probléma.De ezt a kollégái lerendezték, mert őket szívatta meg, ha nem jött be dolgozni.
2013. márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron felvettem egyet mert rendesnek tűnt. A munkát szorgalmasan végezte, viszont kiderült hogy folyamatosan lop. Nem tudom a vérükben van vagy valami...
2013. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is dolgozott már, nem is egy.

Az első mindig előleget kért... aztán meg úgy kellett megkeresni, hogy jöjjön dolgozni.

A második, meg a munkája befejeztével és a kifizetése után, úgy döntött kiegészíti a jövedelmét az én káromra történő lopással.

2013. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vegyes.
2013. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Én már alkalmaztam, (kis családi cégben) affajta mindenesnek. Kezdetben nekem is kételyem volt hogy nehogy valami "turpisságot" csináljon. Már 4 éve dolgozik a cégben, és - igaz voltak kisebb összetűzések - megbízható, találékony embernek ismertem meg.
2013. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem beszélve, hogy a vidéki házunknál minden szomszéd roma származású. Milyen szépen fogalmaztam... :D


Egyik se dolgozik, szocpol házuk van, már a csatornát is eladták róla... és két év alatt ötödjére törtek be hozzánk.

Hiába jelentjük fel, a tettest sosem találják. Mesélhetnék még erről hosszan, de nem ez a téma itt.


Azt akartam kihozni ebből, hogy ezek után legyen az embernek bizalma bennük??? Lehet hogy általánosítok, de köszönöm, inkább maradok a Magyar Embernél ha tehetem!

2013. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egy haverom vállalkozásában vagyok amolyan helyettes, és dolgozott már nálunk roma. Alapjáraton baj nem volt vele, mert jófej volt, rendes, meg mindent megcsinált amit kellett. 6 hónapig dolgozott nálunk, az idő alatt sosem volt vele semmi probléma, rendesen bejött időre dolgozni, meg a szakmája is megvolt neki, mert ez egy kisebb műszaki bolt, és sokszor beraktuk eladónak is, amikor nem volt rá ember, és jól is csinálta azt.

Csak a gond akkor jött amikor 6 hónap után sokszor volt hogy el akart menni hamarabb mert családi okok voltak, jó néha-néha megértettük a dolgot meg nem csináltunk belőle nagy ügyet. Csak ugye közben kiderült hogy feketén máshol is dolgozott, igaz ehhez nagyon semmi közünk nem volt, csak annyit mondtunk neki ha esetleg vállal másod állást akkor ne ütközzön az itteni munkaidejével, és sajnos ütközött a kettő mert lebukott és ugye volt hogy sokszor hétvégén ment haza hamarabb és még a munkaidejébe javában benne volt de már részegen találták a kocsmában.

Akkor mondta neki haverom hogy jó akkor köszönjük szépen az eddigi munkát. Egyébként lopás nem volt egyáltalán, minden pénz megvolt a kasszában, minden elektronikai eszköz a helyén volt, tehát minden le volt könyvelve és semmi nem tűnt el, csak néhány karton doboz meg raklap amiket alapból ki akartunk dobni, de tudtunk róla hogy apránként hordja haza tüzelőnek, ebből sem csináltunk balhét.

2013. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!