Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a következménye egy 1000...

Mi a következménye egy 1000 ft-os bolti lopásnak?

Figyelt kérdés
Nem,nem loptam én sem,se a haverom,se a rokonom csupán kíváncsi vagyok erre a kérdésre,mivel azt tudom,hogy 50 ezer ft alatt van a szabálysértési értékhatár,de nyilván azon belül is vannak értékhatárok. Milyen szankciókra számíthat aki kivisz a boltból pl üdítőt 1000 ft értékben.

2022. aug. 10. 03:33
A kérdező szavazást indított:
Figyelmeztetés
Pénzbírság
Közérdekű munka
Elzárás
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Pénzbírság. Aztán ne ismételje meg, mert akkor mát visszaesőként felfüggesztettet kap, onnan már priusz.
2022. aug. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Semmi. Az, hogy 50 ezer a szabálysértési értékhatár, azt jelenti, hogy ez alatt szabad lopni, semmilyen következménye nincs.
2022. aug. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdon elleni szabálysértés egy olyan szabálysértés, amely elzárással is büntethető, tehát az ellopott összeg mennyiségétől függetlenül elvileg legfeljebb ezt kaphatod, ha nincs olyan körülmény, amely bűncselekménnyé minősíti az esetet.


A gyakorlatban ekkorra összegnél pénzbírság, talán közérdekű munka a reális, esetleg büntetlen előéletű elkövető esetén a figyelmeztetés is szóba jöhet.

2022. aug. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pénzbírság, de azelőtt egy kis fogda. Elmondom a menetet. Ez egy tulajdon elleni szabálysértés, ami elzárással is büntethető. Ha elkap a biztonsági őr vagy a boltos erre feljogosító személyzete, akkor hívják a rendőrséget és mivel a bizonyítékok azonnal egyértelműek, így gyorsítotg eljárásban meg lesz a bírói döntés. A rendőrök bevisznek, előállítanak, majd meghallgatnak és szabálysértési őrízetbe vesznek, mivel gyorsított eljárás, a cél 72 órán belül bírósági végzés, fogdában leszel, de jó esetben nem kell 72 óràt bent lenni, mert másnap, vagy két nap múlva tárgyalás és a bíróság kimondja a végzést, ami pénzbírság és amiben beleszámítja az őrízetet és van, hogy ha alacsony a kiszabott pénzbírság, akkor ki sem kell fizetni, mert az őrízetben töltött idővel leróttnak minősül.


Ha viszont kiderítik, hogy előtte minden héten loptál, akkor elzárás lesz, ami max. 60 nap lehet.

2022. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egyszer egy cewe fotóautómatából nyomtattam képeket, közel ezer Ft értékben.

Úgy megörültem a képeknek, mint egy gyerek, kisétáltam az ajtón. (azt hittem fizettem az automatánál, de a kasszánál kellett volna)

Az utcán értem jött a biztonsági őr, visszakísért,elkezdte írni a jegyzőkönyvet, de jött a drogéria (azon belül volt az automata) eladója, és mondta neki, hogy hagyjuk már!

Fizesse ki, és menjen el.


Csak később tudtam meg, hogy ezzel a rendőrségre kellett volna szaladgálnom.

Tényleg csak szórakozott voltam. Kínosan érintett a dolog, gyakran vásároltam ott korábban, ismertek.


Szóval szerintem nem csinálnak belőle ügyet.

Az én esetemben nem volt.

2022. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!