Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közlekedés baleseti helyszín...

A közlekedés baleseti helyszínelő engem gyanúsít az okozással, holott tudom hogy én nem követtem el semmit. Ha jelentem a kapitányságon, mi lesz a büntetése?

Figyelt kérdés
Teljesen méltatlan az egyenruházoz, egy valódi tusckó.

máj. 23. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kitüntetik, te meg mész a dutyiba.
máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Biri börike lesz ebből.
máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 árokpart ***** válasza:
100%
Tegyél panaszt a gyanúsítás ellen meg fogadj ügyvédet.
máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 árokpart ***** válasza:
100%
Egyébként azt sem értem, hogy a helyszinelő gyanúsít. A gyanúsítás közlése az nem 1 ember véleményén, szakértelmén alapul, hanem azt alaposan megvizsgálják. Magyarán ahogyan a szavaidból kiveszem hivatalosan még meg sem vagy gyanúsítva, csak a helyszínelő rendőr neked nem szimpatikus. Ez ellen sajnos semmit nem tehetsz. Vannak szimpatikusabb emberek és vannak kevésbé szimpatikusabb emberek, viszont ez mindne hivatásra igaz.
máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Tehát a szakember azt mondja, hogy az ő szakvéleménye alapján így és így történt valami, te meg azt mondod, hogy te tudod, hogy betartottad a KRESZ-t.


Rengetegen vannak, akik nem ismerik a KRESZ-t teljesen, és csak azt HISZIK, hogy nem csináltak semmit (semmi rosszat), aztán lehet, hogy mégis.


Én is azt javaslom, hogy ügyvéddel beszélj, és tegyél panaszt. Már ha érdemes.


Egyébként mindenkinek azt javaslom, hogy vegyen az autójába egy háromkamerás fedélzeti kamerarendszert, ami előre, hátra, utastérbe és ki az ablakon néz.

Ha költöttél volna erre 70 ezret, akkor most nem lenne semmilyen fejfájásod, nyugodtan aludnál, sőt a te károdat térítené meg a vétkes (ha volt).


De egyes rendszerek jók arra is, hogy felvegyék a rendőri eljárást, vagy parkolóőr funkcióval van ellátva, és ha nekimennek a parkoló autónak, akkor felveszi azt és annak rendszámát, így feljelentést lehet tenni.


Szóval ezek egy eset alatt is nagy eséllyel megtérülnek. Tényleg nem értem, miért nincs minden autóban.


Na meg ha nyolc tanú azt mondja, hogy azért történt a baleset, mert mobiloztál, akkor is simán bizonyítható, hogy hazudnak, mert nem is mobiloztál, és így tovább.

máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ő a szakember, ő a rendőr, neki ez a munkája, ezért fizetik és a szakismeretét, a döntését, véleményét elfogadják, te meg az vagy aki le akarja tagadni, hogy szabálytalan volt és ezért balesetet okozott.

Természetesen jogod van vitatni a szakértő véleményét, ahogy más már leírta, panasszal élhetsz a gyanúsítással vagy a véleménnyel szemben. Ennek meg van a maga jogi módja, de a rendőrségi helyszínelő megállapításait csak egy bíróság által is elfogadott szakértő véleménye tudja felülírni és az csak abból az anyagból fog tudni dolgozni amit a helyszínelőtől megkap.

Keress ügyvédet, az ügyvéddel keressetek egy hatósági szakértőt aki a témában illetékes! Fizesd meg a szakértő munkáját és ha az mást mond, mint a rendőrségi helyszínelő akkor van esélyed annak véleményével szemben fellépni.

De az esetek többségében a vétkes sofőr észre sem veszi vagy nem tudja, hogy szabálytalan volt vagy hibát követett el és meg van győződve róla, hogy nem ő volt a hibás. Ettől még az történt.

máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha a rendőrség szabálysértési eljárást indít veled szemben, akkor betekinthetsz az iratokba, másolatot készíthetsz (pl. telefonoddal), aztán igazságügyi szakértőhöz fordulhatsz.
máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem szakember. Az a rohadt egyenruha nem teszi azzà. Úgy meg pláne méltatlan, hogy meghamisította a bizonyétékot
máj. 23. 20:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem ezek után komolyan érdekel a dolog, hogy levontad-e a tanulságot, és ha legközelebb a saját autódba veszel-e fedélzeti kamerarendszert.
máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ki akadályozott meg abban, hogy lefotózd azokat a nyomokat, amik a vélt igazadat támasztják alá, és amit a helyszínelő nem vett figyelembe, és később ezzel támaszd alá a panaszod? Csak mert így elég gyenge. Majd a panaszodra mindjárt elhiszi mindenki.
máj. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!