Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltató tehet ilyet 4...

A munkáltató tehet ilyet 4 műszakos munkarendben?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyemen 3 műszakban dolgozok amivel teljesen meg vagyok elégedve.

De viszont augusztus 21-től a cég behozza a 4 műszakos munkarendet. Vagyis 4 nap délelőtt 1 nap pihenő

4 nap éjszaka 2 nap pihenő

4 nap délután 1 nap pihenő és kezdődik elölről.

Napi 8 órában kell munkát végezni ami nem is lenne gond de lesz olyan mikor hétvégén kell bemennem mind a két nap mert pont úgy esik.

De viszont a cég nem akar hétvégi pótlékot fizetni. De viszont a pótlék helyett akar 20%-os béremelést (amit már meg is adott).

Ez így törvényes?

Nincs gondom a munkarendel meg a fizetéssel sem de ahogy a munkahelyen beszélgettünk a munkáltató köteles fizetni vasárnapra 50%-os műszak pótlékot.

Ki mit tud az ilyen munkavégzésről? Mi törvényes és mi nem?

Nagyon érdekelne mindenki véleménye.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!



2022. aug. 11. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem tehetne ilyet, hogy nem fizet pótlékot, de ugye mit lehet tenni?
2022. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, azt kellene tudni, hogy a munka, a tevékenysége a cégednek az megszakítás nélküli munkavégzésnek minősül-e vagy simán csak többműszakos munkának. Itt nem a ti beosztásotok számít hanem maga a tevékenység.

Mert ha megszakítás nélküli munkavégzés van, akkor nem jár a vasárnapi pótlék, ha viszont csak a cég döntése, hogy folyamatosan, 4 műszakban dolgoztok, akkor meg igen.

Eddig is dolgoztatok vasárnaponként? Akkor kaptatok 50%-os vasárnapi pótlékot? Mi az oka a 4 műszakra áttérésnek?

Ezt a 2 linket találtam ami elég jó, de nem biztos hogy segít. Az első keresd meg az "50% vasárnapi pótlék jár" és utána a "Nem jár vasárnapi pótlék" részeket, a másodikon meg vannak példák arra mit jelent a megszakítás nélküli vagy készenléti munkarend, amikor nem kell vasárnapi pótlékot fizetni. Talán segít.

[link]

[link]

2022. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
'a munkáltató köteles fizetni vasárnapra 50%-os műszak pótlékot.'-őszintén az mennyi lenne?havi 50 euró?ne kicsinyeskedj,ha elégedett vagy akkor dolgozz.túl jó dolgod van mert bár mindennel elégedett vagy,mégis megpróbálsz belekötni valamibe.a magyar dolgozók hálátlanok.
2022. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jelenlegi törvények mellett a munkáltató azt csinál amit csak akar.

Úgy vannak a munkaügyi törvények ki alakítva, hogy céget szinte semmilyen kár ne érje.

Fel lehet jelenteni a cégeket, de az esetek 90%-ban semmit nem ér.

A pereskedés hosszú hópapikig vagy évekig is eltarthat, plusz rengeteg pénzbe. Nem éri meg. Ha valamivel nem vagy meg elégedve, akkor váltsál munkahelyet.

2022. aug. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Atyaég, biztos jó fizu,de nekem ez kínzás lenne.

Én 1 műszakos munkarendben dolgozom H-P-ig 6:50-15:10-ig


Legkésőbb 15:30-re otthon vagyok.Jó nem kapok annyit mint te,de nem cserélnék veled.

2022. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!