Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztolyra, önvédelmi...

Gázpisztolyra, önvédelmi fegyverre kell fegyvertartási engedély?

Figyelt kérdés

2022. aug. 13. 21:06
1 2
 11/18 kovpet ***** válasza:
67%

7: Nem kell bontatlan csomagolásban, sőt, érdemes kipróbálni a viselési kérése előtt, mert utána derül ki, hogy hibás, akkor ha cserélik, akkor kérhet új viselésit az újhoz.

Nincs limit, nekem is kettő (vagy három?) van, de egy fegyverre csak egy lehet és minden egyes fegyverre külön kell kérni. Buta szabály egy gázriasztónál, ami szabadon megvehető akárkinek, de ez van.

2022. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

Annyira nem buta a szabály, mivel pl tiszta erkölcsi kell hozzá. Ergó akárki nem kaphatja meg. Más dolog, hogy a priuszos tesó ugyanúgy magával fogja vinni, sőt ha elkapják vele, tudtommal csk szabálysértés, mivel a gázfegyver nem számít rendes fegyvernek.

Talán valahol mélyen mégis buta a szabály...

2022. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
De nehogy betarazva vidd be!
2022. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 kovpet ***** válasza:
100%
12: Buta szabály, mert ha egyszer alkalmas vagyok arra, hogy kiadják, akkor miért kell fegyverenként újra és újra eljátszani, hogy kérem-fizetek-kapom (plusz egy-egy műanyag szar kártya). Illetve miért ne lehetne egy fegyver pl a kocsiban, amit ketten "használnak" (pl férj és feleség) és lenne mindkettőjüknek egy-egy engedélye rá?
2022. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
12%

14

Nem 12-es vagyok,de nem ő/mi döntjük el,hanem a jog...

Nyilván regisztrálni kell hogy mivan a kocsidban..

Mert amúgy egész azért van,mert sokan fel tuningolják a gázpisztolyukat,és mivel így is letudják előtte ellenőrzini,akkor így van megadva..

2022. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a 2000ft amit befizetést kb az ügyintézés meg a plasztik kártya ára. az engedély nem személyre szól hanem az adott fegyerre (adott személynek természetesen)
2022. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 kovpet ***** válasza:
100%

"Az a 2000ft amit befizetést kb az ügyintézés meg a plasztik kártya ára."


De minek? Egy engedélyt úgy adnak ki, hogy megnézik, hogy fennáll-e annak megtagadásának valamely oka. Ha nem áll fent, akkor miért kell újra és újra megnézni feleslegesen (ha közben jönne létre az ok, akkor úgyis bevonják).

2022. aug. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a második mondhatom ezt válaszolja meg.
2022. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!