Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek a bolond szomszédo...

Mit tehetek a bolond szomszédommal, aki állandóan fényképez engem?

Figyelt kérdés
Akárhányszor kimegyek az előkertbe dolgozni, vagy a ház elé az utcára valaimért a bolond szembeszomszédom rögtön rohan és lefényképez. Szerintem ez személyiségi jogot sért, de csak úgy tudnám bizonyítani, ha én is lefotóznám, azzal meg ugyanott lennék, mint ő. El nem tudom képzelni, hogy miért csinálja, és mit tesz a fényképekkel, de beszélni nem lehet vele értelmesen. Az önkormányzatnál is már mindenkit feljelentett az utcában, hogy miért olyan a háza előtti rész, amilyen, meg hogy rá mertek menni a kövére a háza előtt, de ott szerencsére elhajtják rendszeresen. Elmegyógyintézetben lenne a helye, de sajnos oda mi nem tudjuk bevitetni. Viszont az állandó fotózása rettentően zavar, ezért szeretnék ötleteket, hogy mit tudnék tenni ez ellen törvényesen?

2022. aug. 15. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Egy kérdésem lenne: nő vagy?


Ha igen, akkor vszeg egy perver gyökér, aki erre veri....


Ha nem.. vagy ha őrültebb mint amennyire perverz, akkor épp bizonyítékot gyűjt rólad ami alapján majd jól feljelenthet valami mondvacsinált okkal. ha már az utcában mindnekit feljelentett ilyenekért, miért te maradnál ki?:D


És hát ja, nemigne lehet mit cisnálni vele. Bár ha a szép szó nem segít, egy rendőrségi beszélgetés lehet használna. Nem feltétlen feljelenteni, de bemenni az örsre és megkérdezni, hogy ők tudnak-e tenni bármit is ilyen esetben. Ha más nem, csak két járőr kimegy és megkéri, hogy ugyan báttya, hagyd már abba:D

2022. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, csak provokál és nem is fotóz:) Miért vagy ilyen biztos ebben?
2022. aug. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nő vagyok és ő is nő. De már nyugdíjas, úgyhogy nem hinném, hogy ez lehet az ok.
2022. aug. 15. 19:49
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
Mért sértene személyiség jogot? Tilos utcán fotózni?
2022. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Őszintén? Én fejhallgatóval nyomatom a zenét vagy Youtube-ot mindig, amikor a kertben dolgozom. Magasról leszarom, ki bámul vagy fotózgat. Van itt is biotérfigyelő bőven, élvezzék csak a kőműves dekoltázsom vagy a látványt, amikor hugyozok hátul. Irigykedjenek csak.
2022. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
" biotérfigyelő ":))))))
2022. aug. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
4es, azt hitted hülye kérdést tettél fel, de amúgy a válasz: igen, éppenséggel tényleg törvényileg tilos lefotózni bárkit annak a beleegyezése nélkül:D
2022. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#4: A parasztot mivel érdemeltem ki?
2022. aug. 15. 20:12
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Én halál komolyan átmennék hozzá, udvariasan csöngetnék, és nyílegyenesen megmondanám neki, hogy tudok róla, zavar, ne csinálja.

Aztán persze fel is jelenteném.

De az ilyen nyanyákat nagyon zavarja, ha valamit a szemükbe mondunk.

2022. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
68%

Semmit, nyugtáznám, hogy ha ettől neki jobb lesz, felőlem csinálja :D

(Nyilván ha valahova felteszi, vagy valami rosszra felhasználja, az már más, azt nem szabad annyiban hagyni...)

2022. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!