Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem tőlem van a gyerek....

Nem tőlem van a gyerek. "Tartásdíj" visszaperelhető visszamenőleg?

Figyelt kérdés

6 éves a gyerek és ugyanennyi ideje élünk együtt. Minden kétséget kizáróan kiderült, hogy nem a saját vérem. Nem keveset költöttem rá, ruháztatas, iskola, tanfolyamok mindent én fizettem, párom keveset keres.

Ilyen esetben mi a joggyakorlat? Nem kérdés, hogy pakolnak, mert bár sírás és térden állva könyörgés megvolt, nem fogom más gyereket nevelni. A sok éves eltartási költség visszavehető ilyenkor? Lakáshitelnél is úgy van, hogy válás esetén a törlesztő fele megilleti a másik felet. A gyerek esetében kb. mindent én álltam, így a felét legalább be tudom hajtani pártomtól?


2022. aug. 22. 15:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Megvan hogy ki a vérszerinti apa?
2022. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
88%
A 6 éves gyereket akit te neveltél , és addig a pillanatig szerettél , azt csak úgy kidobod ?! Szerencsétlen gyerek.
2022. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Asszonyka megérdemli a sorsát, na de szegény picike... atyaég...
2022. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
82%

Nyilván kamu kérdés és csak egy unatkozó here vagy, de ha mégsem lenne így, akkor elég gyomorforgató vagy:D

Kidobni a gyereked, csak mert nem egyezik a DNS-etek, ritka undorító dolog, normális ember nem lenne erre képes

2022. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
De könnyen beszél az, aki nincs benne a szituban. Mégis mit kéne tennie, ott maradni mintha mi sem történt volna? Gyerektartást fizetni azért, hogy aztán ha lesz saját gyereke neki kevesebb jusson? Elvinni magához kéthetente meg a szünetek felében, hogy végképp ne lehessen normális kapcsolata többé? Ha csak nevelőapja vagy valakinek akár 10 évig és az asszony úgy dönt hogy viszlát, akkor ugyanúgy megszakad a kapcsolat, akármennyire akarnád tartani.
2022. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4-es, normális ember arra sem lenne képes hogy 6 éven keresztül hazugságban tartson. Igen, szegény gyerek. Gondolt volna rá az anyja, hogy mit csinál. 1-es amúgy igen, megvan az apa, de ezt bizonyítani én nem tudom, csak majd egy újabb vérvizsgálat. De ehhez nekem semmi közöm, nekem csak azt kell, hogy én vagyok és arra itt a kezemben a papír.

Egyébként az ítélkező nőknek annyit, hogy nektek sosem kell megtudni milyen érzés ez, elég ha belétek petéz egy másik kan, a szegény balek meg nevelje miközben röhögök rajta. Hát ebből nem esztek.

2022. aug. 22. 16:39
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Keresetet kell benyújtanod a bíróságon apaság vélelmének megdöntésére. Ügyvédhez fordulj! Amit természetben ráköltöttél a gyerekre, azt soha nem fogod viszontlátni szerintem, talán kártérítésért perelhetsz. Ha tartásdíjat fizettél volna korábban, akkor azt valamennyi időre visszamenőleg követelhetnéd, 6 hónapra, azt hiszem. Viszont fontos, hogy ezt a jogi lépést, az apaság megdöntését meglépd, mert ha nem, akkor amíg papíron apa vagy, a nő tartásdíjat követelhet, valamint a gyerek örököl utánad. Ettől függetlenül, ha szereted a gyereket és az anyja megengedi, hogy kapcsolatot tarts vele, tarthatod a kapcsolatot, akár saját belátásod szerint támogathatod is, de ebben a helyzetben ez olyan legyen, amit önként, jószívvel adsz, nem pedig kényszerből, azok után, hogy az anya durván becsapott. Tehát szerintem jogilag legyen tiszta a helyzet, és utána lehet rendezni a kapcsolatot érzelmi oldalról, szerintem a kisgyereknek is fontos, hogy azt kapja tőled, amit önként, szeretetből adsz, nem pedig amit becsapott, átejtett félként kényszerből.
2022. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
64%

"egy másik kan, a szegény balek meg nevelje"

Ezzel buktattad le magadat incelke:D

Ha ez igaz lenne, nem itt bőgnél, hanem próbálnád feldolgozni, hogy elveszíted a fiadat, akit 6 évig szerettel, szét esik az életed és már semmi nem lesz ugyanolyan.

Nem a pénz jutna először eszedbe, amiből eltartottad a gyereked:D

2022. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
A birosag fogja kimondani, hogy nem te vagy az apa. Ezzel egyutt megitelnek 6 honapra visszamenolegesen karteritest. Ha ennel tobbet akarsz, az egy uj polgari per lesz, de ott mar sok mulik az ugyveden. Egy jo ugyved rengeteg penzt tud visszaszerezni neked, de o sem mindet.
2022. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Húha, hát én nem tudnám mitévő legyek. Persze ez egy nagyon durva dolog, de azért mégis csak te nevelted a gyereket, most oké, hogy átvertek, de most az szerintem már nem számít, hogy ki a vérszerinti apa. A nővel nem tudom milyen viszonyban vagytok, mennyire kötődsz hozzá, de azt lehet, hogy egy apaság vélelmének megdöntésére irányuló pert indítasz, akkor kiderülhet ki az apa és akkor majd az fizet visszamenőleg gyerektartást.

Egyébként megkérdezhetem hogy derült ki?

2022. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!