Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire veszik manapság...

Mennyire veszik manapság komolyan a titoktartási szerződést? egy boltról van szó. (kereskedelem)

Figyelt kérdés

Hugom dolgozott egy boltban, ahol belepesnel alairattak vele egy titoktartasi szerzodest, amit nem vihetett haza.Ez majdnem mindenre kitert, beleertve a beosztasra, fizetesre. Tenyleg kozel mindenre.

Na most hugom ezt elfelejtette nekem megemliteni:) Igy en ma, amikor vasaroltam egy boltban, ahol ismerik hugom volt munkahelyet elmondtam mennyire rettenetesen sokat kell dolgozni (12,5 ora egy nap) illetve hogy a torvenyesnel kevesebb szunetet adnak ki, es hogy a fizetes mennyi ezert cserebe. Azt is megemlitettem hogy nincsenek betanitva hanem arra is kulon kell kolteni. Hugom csak ezutan kozolte azt, hogy basszus ezt nem kene, mert a volt munkahelyen a tulajok ismernek eleg sok mindenkit. Van okom felni, hogy hugomat eloveszik miattam?



2022. aug. 27. 04:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Van. Mindenesetre a súlyos törvénytelenségekről titoktartási szerződést kötni abszurd. Gyakorlatilag cinkossá teszik a húgodat. Kilépnék. Rengeteg munkahely van.
2022. aug. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Perelhetik. Viszont bizonyítsák be, hogy a húgodtól tudod.
2022. aug. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs,de nem kéne ilyen szar helyen dolgozni.
2022. aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleve nem írunk alá ilyat, amivel nem értünk egyet, másolat nélkül pedig semmit
2022. aug. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy gondja lenne, főleg, hogy a húgod már nem is dolgozik ott. Ezek csak szóbeszédek, bárki bárkitől "hallhat" valamit, és közben bárhogy át is alakíthatja, szóval épp ezért lenne felesleges bárkinek ügyet csinálni belőle. Még ha minden kötél szakadna, akkor is csak simán a húgod letagadná oszt' jónapot. Gyanítom ilyen munkakörülmények között nagy lehet a fluktuáció, az is lehet, hogy azóta már 100-an megfordultak ott.


De egyébként igaza van a fentebbi válaszolóknak, titoktartás a cégeknél általában gazdasági és tecnhológiai jellegű adatokra vonatkozik normál esetben. Ha valami olyanra is kiterjesztik a titoktartást, amire egyébként nem volna életszerű, akkor sanszos, hogy valamilyen szabálytalanságot akarnak vele ily módon megúszni...

2022. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!