Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én vagyok a tulajdonos az...

Én vagyok a tulajdonos az apám az üzembentartó,ha bármilyen büntetést,vagy valamit nem fizet be,akkor az engemet terhel?

Figyelt kérdés

2022. aug. 27. 05:59
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen.
2022. aug. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Az üzembentartó neve pont amiatt szerepel, mert addig ő a felelős a kocsival elkövetett dolgokért.

Amikor rossz helyen parkoltam akkor a párom volt a tulajdonos, én az üzemben tartója a kocsinak. A páromat, mint tulajdonost kérdezték meg az esetről, de nyilatkozhatott arról, hogy akkor az üzemben tartó volt aki használta az autóját és nem ő. Így a büntető pont az én nevemhez került - jogosan - és a bírság is a nevemre lett kiszámlázva.

Elméletileg, mert később a csekket az ő nevére küldték ki. De mivel közös a kasszánk, így nem reklamáltunk, mindegy volt. A fontos a büntetőpont volt.

Most a gyerek a kocsi üzemben tartója, vagy nagyon ügyesen vezet és semmi bírságolás nem volt, vagy őt keresik meg vele, mert nekünk azóta semmi nem jött.

Ha kaptál bármi hivatalos büntetőt vagy egyebet, akkor minél hamarabb jelezni kell az ott megjelölt helyen, hogy nem te vezetted az autót amikor a szabálysértés történt.

De sajnos időben be kell fizetni akkor is a büntetést, ha nem jó személyre szabták ki, mert később nem fogadják el ezt és a büntetés emelkedik miatta ha határidőre nem volt befizetve. A szabályok szerint pont ezt jelenti az üzembentartó személye, hogy ő a felelős a büntetésekért is - de természetesen mint tulajdonos, te is használhatnád a saját autódat, így előfordulhatna, hogy te vagy az okozó.

Végső esetben persze ha senki nem fizet, akkor a tulajdonosra fogják az emelt kamatokkal is ráterhelni, majd egymás között kell kibokszolni a tulajnak meg az üzemben tartónak hogy ki fizessen.

2022. aug. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hol tudok utána nézni milyen büntetéseim vannak?
2022. aug. 27. 08:45
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 Szerintem erre írj ki kérdést külön, biztos lesz aki meg tudja válaszolni, de ezt a kérdést nem nézegetik már.
2022. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!