Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagypapám nekem akarja ajándék...

Nagypapám nekem akarja ajándékozni az autóját. Úgy szeretnénk, hogy én legyek a tulajdonos, de ő maradjon az üzembentartó. A kötelező biztosítás év végéig ki van fizetve. Megoldható szerintetek?

Figyelt kérdés
2016. máj. 5. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Járj utánna alaposan mert az ajándékozást dupla adó terheli.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirmu..

2016. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én úgy tudtam, hogy egyenes àgi rokonok közt kedvezményes illetéket kell fizetni, de utàna jàrok. Az üzembentartóira van esetleg javaslat? Nem szeretném, ha a befizetett kötelező elveszne.
2016. máj. 5. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyél te az üzembentartó a nagyapád meg maradjon tulajdonos. Ez nemjó így?
2016. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De az üzembentartónak kell a kötelezőt fizetni, nem? Mindenképp én lennék a tulajdonos. Végrendeletet nem ìr,életében szeretné ràm íratni.
2016. máj. 5. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:

A kötelező biztosítást szabályozó törvények értelmében a biztosítási szerződéssel minden esetben annak a személynek kell rendelkeznie, aki a forgalmi engedélybe be van jegyezve. Ez a személy lehet a tulajdonos, vagy az üzembentartó. Tehát az, hogy ki fizeti a kötelezőt, az üzembentartó vagy a tulajdonos, az a bejegyzéstől függ. Amennyiben a tulajdonos más személyt jelöl meg üzembentartóként és ez a forgalmi engedélybe bevezetésre kerül, akkor mindenképpen az üzembentartónak kell a kötelező biztosítás költségeit is állnia.


Ha kitudod húzni azt a 7 hónapot úgy hogy nem jegyezteted be magad üzembentartónak akkor nem vész el a befizetett kötelező.

2016. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt! Nagypapàm jelenleg egy személyben az üzembentartó és a tulaj is. Ezek szerint ìrhatunk olyan szerződést, hogy ő marad az üzembentartó. Jól gondolom? Vagy inkàbb ügyvéd kéne? Szeretném megspórolni. :)
2016. máj. 6. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!