Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jogosítványt nem kellene...

A jogosítványt nem kellene belföldön minden ügyintézésnél elfogadni?

Figyelt kérdés

Még általános iskolában kaptuk az első személyit, azzal csináltam meg a jogsit 18 évesen, utána ki is dobtam pont ezért, mert belföldön elfogadják és el is kell fogadniuk a jogsit. Soha nem volt problémám vele az elmúlt 16 évben egészen máig. Egy ingatlant örökölnék, de nem hajlandóak a jogsit elfogadni. Öröklésnél kell az adókártya is és az adókártya hátára az van írva személyi igazolvánnyal érvényes. Én hiába magyaráztam, hogy de a vezetői engedély és az útlevél is személyi igazolványként használható, ez a három dokumentum használható belföldön személyazonosításra, kötötték az ebet a karóhoz. Hiába mondtam azt is, hogy arról én nem tehetek valami idióta annak idején a formaszöveget az adókártyán nem úgy fogalmazta meg -személyt azonosító okmány-, hanem személyi igazolvány. El kell fogadniuk akkor is. És nem, elzavartak a fenébe.

Én pedig nem fogok személyit csináltatni. Kérdésem tehát, hogy nekik van igazuk és ilyen esetben valóban nem használható a jogosítvány vagy keressek más jogi segítséget akivel meg lehet velük értetni, ha ők a hülyék?



2022. aug. 29. 18:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Nem kötelező személyit csináltatni. Jogsi, útlevél és bizonyos más fényképes igazolványok is megfelelők.

Még talán az Aldiban is vásárolhatsz velük alkoholt. ;-)

2022. aug. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Akkor most így jártál. Perelj be mindenkit, attól majd megnyugszol.
2022. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2022. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Ingyenes a személyi, mi a bajod vele?
2022. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Ki nem fogadja el?
2022. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
De tényleg, mi a baj a személyivel?
2022. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A földhivatal nem fogadja el, ugye a nevemre kellene írni az ingatlant...

Személyit az ujjlenyomat miatt nem csináltatok, már egy éve kötelező megadni. Jogsival ez még kijátszható, ki tudja meddig, de lehet sokáig, élettartamomig.

2022. aug. 29. 21:37
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
7. Bűnöző voltál és szerepelsz a nyilvántartasban ujjlenyomattal? Vagy mi a bajod az ujjlenyomat megadasaval?
2022. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nincs félnivalóm, nem követtem el, és a jövőben sem tervezek elkövetni bűncselekményt. Egyéb hátrányod nem származik belőle, ha megadod az ujjlenyomatod. Én kifejezetten hasznosnak találom ezt. Mennyivel könnyebb így elfogni pl. egy gyilkost.


Egyébként nem kötelező elfogadniuk a jogosítványodat. Nem véletlenül találták ki a személyi igazolványt. Ha az adókártyád azzal érvényes, akkor azzal érvényes, pont. Nem "valami hülye véletlenül elgépelte". A jogsi akkor jó személyazonosító okmányként,ha pl. épp új személyit csináltatsz, elveszik a régit, és még nem kaptad meg az újat, a jogsival tudod magad igazolni. Egyéb helyeken is elfogadhatják, pl. egy dohányboltban. De ez egy földhivatal, ha azt mondják, személyi kell, akkor az kell. Arról nem ők tehetnek, hogy te hülye vagy és kidobtad... 😅

2022. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Dobd ki az adókártyádat is, személyi nélkül úgy se tudod mire használni.
2022. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!