Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szükség van egyáltalán a...

Szükség van egyáltalán a személyi igazolványra?

Figyelt kérdés
Nekem már áprilisban lejárt és nem hosszabbítottam meg, mert az okmányirodában azt mondták, hogy nem szükséges, mert a jogosítvánnyal tudom magam igazolni, de mikor a napokban mentem beiratkozni okj-s képzésre, ott az ügyintéző csaj kérte, és szerinte nem elég a jogosítvány... Tehát akkor most kell vagy sem? Bármilyen ügyintézéshez elegendő a kártyás jogosítvány vagy szükséges a személyi?

2012. aug. 14. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Elég a jogosítvány, én azt se tudom, hogy az enyém hol van. Jogosítvány / útlevél is elég.
2012. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A jogosítványt csak akkor fogadják el, ha a lakcímkártya is nálad van. De azt akkor is kérik, ha a személyit be tudod mutatni. A személyire alapállásban azért van szükség, mert nincs mindenkinek jogosítványa.
2012. aug. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Útlevele sincs mindenkinek.

Spec az enyém 2008-ban járt le és nem újíttattam meg. Minek?

Az Eu-n belül élég a személyi, de igazából oda sem utazom.


És valóban nincs mindenkinek jogsija.

Tehát az egyetlen igazolvány, ami mindenkinek kell hogy legyen 14 éves kora után az a személyi(+lakcím).

2012. aug. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bankszámla nyitáskor vagy ügyintézésnél sem állnak szóba veled személyi igazolvány nélkül.
2012. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de ahogy látom még mindig nem derült ki egyértelműen, hogy mindenhova elég-e a lakcímkártya és a jogosítvány. Talán az a legegyszerűbb, ha van és nincs belőle gond.
2012. aug. 15. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Kell személyi.

Azt hiszem minden 14 év felettinek kötelező csináltatni.


És igaz, hogy sok helyen csak személyit fogadnak el. Hiába van pl. jogosítvány.


Szerintem nem is lehet kérdés, hogy aki magyar állampolgár annak kell magyar személyi igazolvány. Ez evidens.

2012. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!