Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaügyi per ingyenessége...

A munkaügyi per ingyenessége a munkavállalò részéről még fennt áll,amennyiben nem jelentkezik jövedelemmel?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalva a helyzetet még a tavasszal dolgoztam javarészt home-officban6 hetet egy cégnél,de nem kaptam fizetést.Miután telefonon rákérdeztem a fizetésre lecsapták a telefont és azòta se halottam felőlük.Ezután a Munkaügyi Felügyelőséghez fordultam,aki azòta is folytatja az eljárást,az is kiderült,hogy nemcsak a fizetésemet nem kaptam meg,hanem be se jelentettek.Mivel felmondást se kaptam,ìgy a Munkaügyi Felügyelőség szerint folyò munkavuszony,tehát már 6 havi bérrel plusz a kamataival tartoznak.De viszont az irodájuk zárva,a felszòlítò levelek mindig visszamennek a Munkaügyi Felügyelőséghez "nem kereste" jelzéssel,ìgy az eljárás már 4 hònapja mindig meg lesz hosszabìtva.Azt hiszem lassan ha a hivatal nem éri el őket perelnem kell,de az minimum 600 ezer forint lenne.Viszont nekem még soha nem volt munkaviszonyom ez elött,jövedelmrm.Februárban végeztem a BSC-vel.Több éves cikkekben olvastam,hogy amennyiben nem érte el a létminimumot a munkavállalò jövedelme,akkor lehet kérvényezni perköltség alòli mentességet.Tudja esetleg valaki,hogy ez még van-e? Vagy majd a perfolymán a Munkaügyi Felügyelet nyújt-e nekem valamilyen segìtséget? Mert ha én magam intézem akkor 1 milliò lenne az ügyvéddel a per dìja,amit pályekezdőként nem tudok kiperkálni.

#Munkaugyiper
2022. aug. 31. 18:20
 1/2 Fsms ***** válasza:
100%
Igen tudsz költség mentességet kérelmezni. Ahogy olvasom a helyzetedet meg fogod kapni.
2022. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"1 milliò lenne az ügyvéddel a per dìja," ezt kötve hiszem.
2022. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!