Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő ebben az esetben?

Mi a teendő ebben az esetben?

Figyelt kérdés
November 25-ig érvényes a munkaalkalmasságim. Néha kell leletet küldeni a munkaorvosnak, a pszichiátertől. Mi van ha a tudtom nélkül módosítva lett az alkalmassági vagy el lett véve, és úgy dolgozok? Ettől függetlenül ugye a ledolgozott napokat mindig meg fogom kapni, függetlenül az alkalmasságitól?
2022. szept. 2. 18:42
 1/4 A kérdező kommentje:
De ha probléma lenne csak szóltak volna
2022. szept. 2. 18:42
 2/4 Fsms ***** válasza:

Mivel nem értesítettek ez nem a te felelősséget. Jóhiszeműen jársz el. Igen ki kell fizetniük a járandóságot.

Ha nem szóltak ez a munkaadó felelőssége szintén.

2022. szept. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Júniusban lejárt az alkalmasságim.

Mivel épp két pozíció között voltam és nem volt biztos, hogy a cégnél maradok, gondoltam nem fogok sietni megújítani, majd ha csak biztos lesz a pozícióm.

Tegnap óta új pozin vagyok. Lassan el kéne menni megújítani. A kutáynak nem tűnt fel:D Persze a HR anno írt 1-2 emlékeztető emailt, de kb ennyi.


A COVID előtt még volt olyan kollégám, aki a belépésekor elment az alkalmasságira aztán utána csak akkor amikor beütött a COVID és erősen pusholtak mindenkit, hogy menjen el. Akkor neki már 4 éve le volt járva:D


Ha a munkáltatód értesít, hogy menni kell, menj. Ha nem értesít, nem kell szaladni utána.

Elvenni biztos nem veszik el. Nincs miért vagy mi alapján. Ezek a vizsgálatok felülvizsgálatnak minősülnek, szóval úgy biztos nem fogják elvenni az alkalmasságidat, hogy nem voltál ott. Nyilván ha lejár, lejár, de idő előtt nem fogják elvenni.

2022. szept. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egy teljes évig dolgoztam lejárt tüdőszűrővel.

Amikor észrevették, azt hitték én is elfelejtettem.

Csak szóltak, hogy basszus, lejárt, gyorsan menj el!

Kész.

2022. szept. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!