Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vetítőgéppel (legális) felvéte...

Vetítőgéppel (legális) felvételeket publikus, mindenki által látható épületekre, helyekre, illetve magánépületekre vetíteni büntetendő Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy valaki fog teljesen ártalmatlan képeket/videókat és egy vetítőgéppel különböző, nem saját épületekre, helyekre vetíti őket.

Ez büntetendő? Mi változik ha az adott dolog közterület/publikus, illetve ha a dolog magántulajdon?


Kérlek válaszaitokat pontos jogszabályi megnevezéssel és idézéssel lássátok el. Köszönöm a(z ilyen) válaszaitokat!



2022. szept. 10. 00:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy kiről lenne szó.
2022. szept. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint ezekhez engedély kell. Nem ismerem a jogszabályt. Ez lehet reklám is. Neked ártalmatlan képek másoknak meg nem az. Egy ilyen házra vetítés zavaró lehet az arra közlekedőknek. Elvonja a figyelmüket. Közterületre nem rakhatsz ki akármit. Az én házamra (magántulajdon) vetítenél én fenékbe billentenélek.
2022. szept. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az adott épület tulajdonosa dönti el, hogy mire ad engedélyt. Nem használhatod más tulajdonát a saját tetszésed szerint.
2022. szept. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 06:30

Én mind a publikus, mind a magán dolgokra kíváncsi vagyok.


#3 07:23

Technikailag a vetítő ember nem használja, az adott dolgot, csak fényt sugároz rá. Például ha egy víztoronyra vetít rá fényt, akkor nem nyer ki belőle vizet.

2022. szept. 10. 12:43
 5/12 Alex Fly ***** válasza:
Amennyiben jogdíjas anyagot terjeszt nyilvánosan anélkül, hogy birtokában lennének az ahhoz tartozó broadcast jogok, nyilván szerzói jogsértést követ el.
2022. szept. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 13:50

A kérdésben specifikálva van hogy legális videóanyagokról van szó.

2022. szept. 11. 03:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem vetíthetsz ki semmit sem köztulajdonra, sem pedig magántulajdonra, ha az én házam falára bármit kivetítenél, először szólnék hogy fejezd be, utána nyilván rád hívnám a rendőröket, mert azzal hogy te a házamra vetítessz valamit, amit én nem engedtem meg, és nem fejezed be ha én megkérlek, ezzel gyakorlatilag engem háborítassz, csak nem csendháborítás hanem másmilyen fajta, drónokkal sem repülhetsz csak úgy be mások kertjébe az is ennek minősül.
2022. okt. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 02:42

Ez milyen jogszabály/törvény/egyéb alapján van így? Mi a pontos megnevezése, és hol található meg?

2022. okt. 20. 02:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Nemtudom mi a pontos jogszabály de kb ugyanaz mintha órákig állnál a házam vagy kapum előtt, ha ezt rendszeresen csinálod, az zaklatás kémkedés, mivel idegen emberek nem szoktak, mások háza előtt huzamosabb ideig álldogálni, ha te oda jössz a házamhoz, és kivetítessz valamit a falamra az engedélyem nélkül, akkor mondhatom azt a rendőrnek, hogy az általad kivetített dolog idegesít, nem hagytad abba annak ellenére sem, hogy megkértelek rá, és mivel még mindig csinálod úgy érzem mintha te zaklatni, idegesíteni akarnál engem, ha húzamosabb ideig csinálod távoltartási végzés is kérhető, mivel mint írtam normális esetben idegen emberek nem szoktak mások háza előtt órákig tartózkodni, szóval keress rá a zaklatásra, azt mondanám hogy ez lelki zaklatásnak minősülne.
2022. okt. 20. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
[link] Tessék ott van hogy félelemkeltés a másik egészségét veszélyezteti, mint írtam az előbb is hivatkozhatnék arra, hogy ez a fajta tevékenység amit csinálsz az engedélyem nélkül, a saját házam előtt, és nem fejezed be, annak ellenére sem hogy megkértelek rá, ettől félelemben érzem magam, és ez lelkileg az egészségemet károsítja, tessék így megfelel a dolog ?
2022. okt. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!