Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vetítőgéppel (legális) felvéte...

Vetítőgéppel (legális) felvételeket publikus, mindenki által látható épületekre, helyekre, illetve magánépületekre vetíteni büntetendő Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy valaki fog teljesen ártalmatlan képeket/videókat és egy vetítőgéppel különböző, nem saját épületekre, helyekre vetíti őket.

Ez büntetendő? Mi változik ha az adott dolog közterület/publikus, illetve ha a dolog magántulajdon?


Kérlek válaszaitokat pontos jogszabályi megnevezéssel és idézéssel lássátok el. Köszönöm a(z ilyen) válaszaitokat!



2022. szept. 10. 00:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
De mondok neked egy másik példát is, ahhoz hogy a házamra ki tudj vetíteni, ugye a kocsi úton nem állhatsz mert akadályozod a forgalmat, a járdára szintén nem teheted, mert a közlekedést akadályozod vele, marad a kocsi kihajtóm, amit ugye szabadon kell hagynod, illetve a kapum bejárati sávja, aminek a végébe ugyan letudnád tenni a vetítőgépet, csakhogy én csinálhatnám azt, hogy elkezdnék ezen a kis sávon ki be maszkálni, és mivel te meg a gép ott van ezért nemtudom ezt a tevékenységet megtenni, tehát te akadályozol engem abban, hogy én ki és betudjak menni a saját kapumon, ezzel pedig ugye szabálysértést követsz el.
2022. okt. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Technikailag a vetítő ember nem használja, az adott dolgot, csak fényt sugároz rá."


Akkor mi tart vissza? Törj be valahova és vigyél el egy vetítővásznat. Használni nem fogod, csak fényt sugárzol majd rá.

2022. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!