Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány éves kortól lehet engedni...

Hány éves kortól lehet engedni ezeket a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Mostanában látom, hogy általános iskolában a gyerekek dohányoznak, elf baroznak, isznak (alkoholt), isszák a Hell-t, a Tutti Juice-t, ami tele van minden szarral. 5.-es fiam van és ő szokta mondani, hogy csomó osztálytársa csinálják ezeket. Szerintem szégyen, hogy ennyi időseknek ezeket megengedik a szüleik.

2022. szept. 12. 19:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Ez az a generáció, amit a pénzért hoztak világra. A szülőket egyáltalán nem érdekli, hogy mi van velük, csak maradjanak életben hogy jöjjön utánuk a pénz. A gyerekek pedig rászoknak ezekre, mert így legalább a barátaikkal menőnek érezhetik magukat, ha már otthon senkikként vannak kezelve. Gyomorforgató az egész.
2022. szept. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem tiltani kell, hanem leülni és beszélgetni vele. Elmondani neki, hogy miért ne csinálja ezeket.
2022. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
#10 pont azért, mert ha annyira rövidre van fogva a póráz és tiltva van mindentől, akkor annál inkább lázad szerencsétlen gyerek.
2022. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz. Saját példámból kiindulva, 14 éves korom óta dohányoztam és ittam. Nem engedték a szüleim, nagyon nem. Hatalmas balhék voltak, de valahogy mégis mindig megoldottam, aztán mire suli után haza értek, én már zuhanyoztam, fogat mostam, ettem. Most hogy már én vagyok terhes tudtam csak felhagyni ezekkel.

Az elf bar pláne veszélyes, jó ízű, könnyű rácsúszni, rengeteg nikotin van benne.

Az energia italt nekem tiniként már engedték, talán pont ezért nem is érdekelt annyira.

A tutti juice tudtommal csak egy üdítő.

Én sem fogom ezeket engedni (a nikotinos cuccokat meg az alkoholt) de nincsenek illúzióim, egy tini ha akar valamit, akkor azt megoldja. Remélem, hogy a jó példa miatt majd nem függ rá semmire.

2022. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, nem szabad tiltani, mert egy idő után dacból, lázadó korszakból fakadóan csakazértis.

Tapasztalatból mondom, mert én olyan gyerek voltam, mint a gyereked, akiről esküdözöl, hogy nem, ő sosem.

De lehet.

És nem tiltani kell tőle, hanem feltételekhez, keretekhez szabni, mert akkor ő azt fogja csak érzékelni, hogy milyen jófej anyám\apám van, mert szabadságot adsz neki.

Kérdésre a konkrét válasz: energiaital 13, alkohol 14-15, cigaretta 16-17

2022. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

Te is csak onnan tudod, hogy elmondta neked amúgy fogalmad sem lenne róla.

Honnan tudod, hogy ezek a gyerekek szülei tudják-e vagy nem.

Valószínűleg nem.

Abban biztos vagyok, hogy általános iskolában ezeket nem lenne szabad csinálni. Szerintem a legtöbb gyerek ebben a korban azért még nem iszik meg cigizik persze kivételek mindig vannak.

De az vicces te mennyire biztos vagy a nevelési módszereidben, egyáltalán nem ezen múlik.

A családomban sokan dohányoznak kiskoromtól kezdve látom, hogy köhögnek meg büdösek fiatal koromban megfogadtam, hogy soha nem fogok cigizni erre láss csodát dohányzom.

Néhány alkoholista rokon miatt úgy gondoltam sosem fogok alkoholt inni ha nagy leszek... na ez sem jött be.


Bármilyen szigorban is nevelsz egy gyereket nem garantál semmit a jövőre nézve. Max annyit, hogy nem fogsz tudni semmiről.

2022. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez nem megengedés kérdése, hanem értékrend kérdése. Nekem sosem tiltották a szüleim, 14 évesen szívtam egy slukkot az egyik buliban, 17 évesen ittam először pálinkát, mégsem szippantott be ez az egész. Konstatáltam, hogy ez milyen volt és továbbálltam, nem volt rá ingerenciám, nem hozott lázba. Pedig lázadtam én is a magam módján, de a mindenféle szerekkel sosem lehetett elcsábítani.


A tiltással nem sokra megy a szülő egy kamasznál. A kamaszkorban a szülők már csak vizsgáznak a korábbi nevelésük eredményéből. Ott szerintem már késő szigorú szülőt játszani. Aki addig figyelt a csemetéjére, hogy az megfelelő szemmel lássa a világot, magát, a szórakozást és az izgalmat, annak nem kell megfeszülnie. Aki nem, annak meg fölösleges, a gyerek - minél jobban tiltják - hazudni fog, lógni, megszökni, dacolni... Tudom, nekem is voltak ilyen barátnőim. Nyolcadikos korukban ittak és üvegeztek az öltözőben a srácokkal, anyuka meg akkor is tagadásban élt, amikor az igazgató szembesítette a dolgokkal. Mert az ő kisangyala nem, hát mennyire szigorúan van fogva, estig járatják különórákra (sic). Ó, dehogy nem.

2022. szept. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem azon mulik, h ki mit enged.. Valoszinuleg nekik se tudjak a szulei. Haverok beleviszik, meg kivancsi. Igy lesz o is "meno". Engem meg sok mas haveromat jol neveltek rendes szulok titokba megis cigiztunk meg pialtunk neha. Ilyen ez
2022. szept. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%
Én semennyi éves korban nem engedném, legalábbis amíg én tartom el. Hozzátéve, hogy normális nevelést kapna, tehát maga is tudná hogy értelmes ember nem cigizik, alkoholizál meg hasonlók.
2022. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekünk sem engedte meg senki, mégis csináltuk 25-30 éve...
2022. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!