Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány éves kortól lehet engedni...

Hány éves kortól lehet engedni ezeket a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Mostanában látom, hogy általános iskolában a gyerekek dohányoznak, elf baroznak, isznak (alkoholt), isszák a Hell-t, a Tutti Juice-t, ami tele van minden szarral. 5.-es fiam van és ő szokta mondani, hogy csomó osztálytársa csinálják ezeket. Szerintem szégyen, hogy ennyi időseknek ezeket megengedik a szüleik.

2022. szept. 12. 19:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
18
2022. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha ram hallgatsz ne engedj neki ilyeneket ha magatol nem latja hogy ez nem helyes. Valoban ezek Tele vannak Minden szarral es csak tonkreteszik oket. Probabld jobb belatasra birni hogy Soha ne szokjon rá ezekre, mert meg egyszer-ketszer elmegy de csak annyiszor. Ha idosebb lesz meg ha nem hallgat rad akkor meg had csinalja, o teste, o teszi tonkre.
2022. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég felelőtlenek azok a szülők, akik ezeket megengedik, és akkor most finoman fogalmaztam. Én - ha már engedélyről szól a kérdés - kifejezetten tiltanám ezeket a fiatal szervezetre kimondottan káros marhaságokat, de ha a gyerek nyitott az őszinte beszélgetésekre, észérvekkel alátámasztva rámutatnék a fenti tevékenységek egészségromboló hatásaira és arra, hogy a kortárs csoportoknak való megfelelni akarás nem mindig hoz nyereséget.
2022. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A gyerekem soha nem szokna rá mi is tiltjuk, hogy ő is ezeket csinálja, de mondjuk egy másik gyereknél lehet probléma lenne ebből.
2022. szept. 12. 19:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a szülő nem engedi meg, nem jelenti azt, hogy a gyerek nem is csinálja.


A legtöbb, amit te tehetsz, hogy gyakran elmondod neki, mennyire károsak, mesélj elrettentő történeteket is pl. tüdőrákról meg ilyenek. Nálam abszolút hatásos volt, nem is cigiztem/drogoztam soha tinikoromban sem😀Meg mondd azt neki, hogy nem ettől lesz menő, legyen ennél okosabb stb.

2022. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden szülő azt hiszi hogy az ő gyereke sose szokna rá semmire.

De csomó olyan barátom van akinek szigorú szülei voltak, és nagyon tanultak és elitek aztán a gyerek meg narkós és a szülei nem is sejtik.

2022. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%

Amíg az én házamban lakik, az én kenyeremből eszik addig mindig is tiltani fogom neki ezeket.


Fiam most 21 éves de múltkor simán leüvöltöttem a fejét amikor megláttam, hogy kiszállt a kocsiból energiaitalos dobozzal.


Majd ha elköltözik azt csinál amit akar, de amíg itt lakik nálam addig csak amit én is helyesnek tartok.

2022. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon nem látott annyi jó példát, hogy ezeket ne akarja csinálni, akkor úgyis mindegy.
2022. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem soha nem fog rá szokni, úgy van nevelve, mi sem mutatjuk neki a rossz példát, de szomorú, hogy egy gyerek akivel kevesebbet foglalkoznak, simán rá tud szokni az iskolában.
2022. szept. 12. 19:42
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem úgy működik mint ahogy te gondolod. Attól hogy azt hiszed jó példát mutatsz neki nem fog kevésbé káros dolgokat csinálni. De egyébként nagyon sok esetben pont a szigorú és mintaszülők gyerekei azok akikről a szüleik nem is tudnak semmit és mindent is csinálnak.
2022. szept. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!