Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én mint jogilag legközelebbi...

Én mint jogilag legközelebbi hozzátartozó mellőzve voltam a házastársam temetésekor, jogom van beperelni emiatt a házastársam fiát?

Figyelt kérdés

Egy ideje munkavállalás céljából másik városban élek, illetve családomban súlyos beteg ápolása, egyéb haláleset miatt.

A férjemmel természetesen tartottuk a kapcsolatot és úgy terveztük, ha sikerül áthelyeztetni magam oda, ahol korábban együtt éltünk, ahol a férjem élt, minden úgy lesz mint azelőtt. Vagy második verzió, a férjem is ott él majd, ahol jelenleg munkát tudtam kapni.

Sajnos a férjem tragikus hirtelenséggel elhunyt és senki nem értesített erről. Azt furcsállottam, hogy napokig nem jelentkezik, ahogy szokott, de a halálára nem gondoltam.

A tudtom nélkül eltemette a családja, mellékesen de nem szem elől tévesztve azt is, hogy nem is vallásának megfelelő temetést kapott és ha tudok a temetésről, én nem járulok hozzá ahhoz, hogy oda temessék, ahol van, mint a felesége és legközelebbi hozzátartozója.


Igazából apósomék azok, akik eltitkoltak mindent nemcsak előlem, a feleség elől, hanem más rokonok elől is. Holott ez így véleményem szerint, főként ami engem illet, jogtalan.

A férjem első házasságából született fia vonható felelősségre véleményem szerint, ha tényleg jogilag megalapozott, ő követ engem a rokonsági "ranglétrán".


2022. szept. 14. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Napokig nem értes el és eltemették, aha…. 2-3 hét, mire egy temetés összejön, addig nem kerested?
2022. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hívtam telefonon, nem vette fel senki. Írtam leveleket, nem válaszolt senki.
2022. szept. 14. 09:09
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Mesélj még!

Sajnos volt alkalmam mostanában két temetést is intézni (édesanyám, nagymamám), az ELSŐ kérdés mindig, hogy van-e házastárs. Ha van, tőle kell engedély (meghatalmazás) ahhoz, hogy más intézkedhessem.

Bekérik a házassági anyakönyvi kivonatot is, és - ha volt - válási papírokat, vagy özvegy esetén az elhunyt házastárs halottiját. Ami azt jelenti, hogy ha házas volt, de nincs se válási ítélet, ha halotti, akkor bizony a házastárs nélkül nem tud intézkedni senki.


Az egyéb örökösöknek vannak bizonyos jogaik, de a temetést egy az egyben nem tudják elintézni.


Ráadásul a temetés nem 1-2 nap alatt történik meg, pláne mostanában. Édesanyám temetésére 2,5 hónapot(!!) kellett várnunk (mondjuk akkor pont covid lezárások voltak), a nagymamáméra 1,5 hónapot.


Tudom, hogy vidéken van, ahol gyorsabb, de akkor sem 2-3 nap.


Szóval: nagyon cuki a sztorid, de sajnos egy szava sem igaz.

2022. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De igaz a történetem sajnos. Nincs semmi alap hogy ne lenne igaz.


Apósom, anyósom nem szimpatikus évek óta, őket ezért nem hívtam telefonon, csak a férjemet, aki persze nem nem vette fel a telefont, nem válaszolt, mert meghalt.


Amúgy ha igaz, hogy házastárs engedélye kellett volna, holnap egyébként is megyek ügyvédhez és ezt is tisztázom vele.

2022. szept. 14. 09:21
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Felárasan lehet gyors temetést kérni ami 2-3hét.

Történhet hiba a temetési vállalkozónál is hogy megelégszik hogy közeli rokonként a fia intézze.


Egyébként még ha sztori nem is lenne igaz, akkor is megeshet hasonló.

Ilyenkor lehet polgári perben jogérvényesíteni. Egy év kb.

Csak érdemes-e.

Öröklést persze már nem tudják így kijátszani.

2022. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem voltatok elválva?
2022. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne a per tárgya?
2022. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A per tárgya? Semmi. Ez majd később esedékes, a továbbiesemények függvényében. Egyetértek #3-mal, kivéve az utolsó mondatot, ami prekoncepció. Egyetértek #5-tel is, ma már ebben az országban bármi lehetséges.

De mindegy is, mi a valóság, a mi tisztünk az objektív tanácsadás. Tehát menj kérdező az ügyvédedhez, és ott kérdezd, a sztorid alapján mi a megfelelő lépés. Ezen túl keresd az illetékes közjegyzőt és tájékoztasd mindenről (az ügyvéded tanácsa szerint). Az örökösödési jog adott, a feleség a felét örökli, ha nincs kizáró ok. Javaslom a többi részre a haszonélvezet tisztázását. De ezt egy ügyvédnek jobban kell tudnia.

2022. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vidéken 2 nap alatt eltemetnek.
2022. szept. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem értesítenek? Hol halt meg a férjed? Ezt egyébként egyszer már kiírtad, csak akkor kitöröltettük, mert kamu :D
2022. szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!