Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek érdemes ez ügyben...

Szerintetek érdemes ez ügyben érdeklődni a katasztrófavédelemnél annak következtében hogy megjelent a kéményseprő a minap az egylakásosnak minősülő házamnál ?

Figyelt kérdés

Tehát konkrétan arról lenne szó hogy pont a tegnap csengetett be hozzám egy kéményseprő akit nem tudtam beengedni ...


Azóta egy picit utánajártam a dolgoknak és ( ha minden igaz ) én nem is vagyok arra kötelezve hogy minden évben ellenőriztessem a kéményemet , mivel hogy a házam nagyon is egylakásos ingatlannak minősül :



[link]


[link]



Szóval szerintetek lenne értelme annak hogy keressem fel a helyileg illetékes katasztrófavédelmi szervet azzal hogy tudjam meg hogy esetleg arról lenne szó hogy valaki rosszul nyilvántartott adatokat adott meg a kéményseprőnek ?


Azért kérdezem mert attól tartok hogy annak következtében hogy be vagyok jelentve mint adószámos magánszemély egy másik társasházi ingatlanba , elképzelhető hogy egész egyszerűen összekeverték a címeket ...



#kéményseprő #katasztrófavédelem #kéményellenőrzés #kéményseprés #kötelező kéményellenőrzés #egylakásos ingatlan
2022. szept. 16. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Van kéményed?
2022. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne törődj velük,az ő problémájuk nem a tiéd.
2022. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es,


A házamban van , viszont a társasházi lakásomban meg nincsen .

2022. szept. 16. 14:50
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Én inkább örülnék neki, hogy megnézi egy szakember, és nem vinnyognék össze-vissza...
2022. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

3. De most a kéményes házadnál volt a kéményseprő vagy a kéménynélküli társasháznál?

Ha az első akkor nem értem a problémádat. Teljesen megszokott, hogy időnként jön a kéményseprő ellenőrizni. Ha ott nincs céged bejelentve, akkor ingyenes.

Az adószámos magánszemély nem cég.

2022. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Aztán meg rinyálsz, ha baj van. Az ilyeneknek minimum megemelném a TB díját a magasabb kockázat miatt.
2022. szept. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4-es illetve 6-os ,


Azt honnan veszitek és/vagy veszed hogy rinyálok ?


Továbbá miért nem válaszolsz a kérdésemre ahelyett hogy teljesen irreleváns dolgokról firkálnál ?

2022. szept. 16. 19:58
 8/11 A kérdező kommentje:

5-ös ,


A kéményes házámnál volt ...


Azzal mellesleg nincs semmi " problémám " hogy megjelent nálam a kéményseprő , csupán arról van szó hogy akkor nem tudtam beengedni és most az érdekelne hogy egyáltalán van e értelme annak hogy most foglalkozzak azzal hogy felkeressem a katasztrófavédelmet , amikor ( legalábbis elvileg ) nem is vagyok köteles ellenőriztetni a kéményemet mint egylakásos ingatlan tulajdonos .

2022. szept. 16. 20:01
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha a katasztrófavédelemtől voltak, az nem függ össze vállalkozással.

┌ Ők csak olyan helyen végeznek szolgáltatást,

• ami nincs társasházként vagy lakásszövetkezetként bejegyezve, és

• természetes személy (magánszemély) tulajdonában áll, és

• nincs gazdálkodó szervezet (beleértve az egyéni vállalkozót is) székhelye, telephelye, levelezési címe, fióktelepe bejelentve.

Ahol ők végzik a szolgáltatást, és egylakásos ingatlannak (családi háznak) minősül, az ellenőrzés az ingatlan tulajdonosának kérésére történik. ┘


Tehát az a gyanúd, hogy a katasztrófavédelemnél tévesen vállalkozós címnek tudják a nem vállalkozós címed, a részedről tévedés, ugyanis akkor nem a katasztrófavédelem ment volna. Továbbá, ha a másik címed társasházban van, akkor azért sem keverhették össze, mert társasházban nem végezhetnek szolgáltatást.


Azoknál az egylakásos ingatlanoknál, amelyeknél vállalkozás van bejelentve, továbbá társasházaknál és lakásszövetkezeteknél – bejelentett vállalkozástól függetlenül –, területi kéményseprő ipari vállalkozások végzik az évente, illetve kétévente kötelező kéményvizsgálatot, tisztítást.


Lehet, hogy a katasztrófavédelmisek a környéken dolgoztak (pl. természetes személy tulajdonában levő egylakásos családi házból valaki hívta őket, akár pl. azért, mert kazán cseréhez, új üzembe helyezéséhez, kell a szakvéleményük), és fel akarták ajánlani, hogy elvégzik az ingyenes kémény ellenőrzést, tisztítást.

Ha bármilyen tévedés miatt úgy tudták volna, hogy kötelező elvégeztetned esedékes ellenőrzést, akkor erre figyelmeztető értesítést hagytak volna, hogy vedd fel velük a kapcsolatot. Ha tévesen úgy tudták volna, hogy megrendelted a szolgáltatást, akkor is hagytak volna értesítést, hogy bizonyítva legyen, hogy ott voltak, nem rajtuk múlt, hogy nem tudták elvégezni a munkát.


Nagyon önállótlan vagy, hogy nem tudod magad eldönteni, mit tegyél; a leírt feltételezésed alapján nem vagy képes megérteni azt, amiről azt írtad, hogy utánajártál, és akkor önérzeteskedsz kommentedben, de még külön is: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1192793..

2022. szept. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na végre kaptam egy hasznos választ !


Amúgy meg most nem azért , de hadd engedjem már meg magamnak hogy egy kicsit ostorozzam a trollokat meg a kötekedő irreleváns hozzászólásokat firkálókat !


Ja és ez a honlap pont hogy arról szól hogy rakjál ki kérdéseket olyan fajta dolgokról amikről nem tudsz olyan sokat , annak érdekében hogy kapjál normális válaszokat , nem pedig arról hogy trollkodó módon visszavágjanak azzal hogy " miért nem jársz utána ? "


Normális kérdésre normális válasz dukál , nem pedig egy csomó tárgytalan szarság .

2022. szept. 17. 08:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!