Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csed, gyed, gyes mikor jár?...

Csed, gyed, gyes mikor jár? Beleszámít a diák/alkalmi munka? Esetleg az, hogy érettségi után még 2 évet tanultam>szakképesítést szereztem?

Figyelt kérdés

Olvasok, olvasok, de még nem találtam konkrétat. Örülnék, ha valaki segítene, mert mondjuk hasonló cipőben járt vagy épp szimplán tudja.


Próbáltam munkaügyön megkérdezni, de valaki ezt mondta valaki azt.



2022. szept. 16. 15:48
 1/7 anonim válasza:

Szülés előtt 1 év folyamatos munkaviszony után vagy jogosult, ha nincs akkor alanyi jogon szerintem csak GYES jár ami ha jól tudom 25 ezer Ft.

Vagy esetleg van azt hiszem a diplomás GYED, de inkább valaki hozzáértő embert kérdezz.

2022. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És kit kéne kérdeznem?
2022. szept. 16. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell folyamatos.

Ha az elmúlt 2 évben dolgoztál 365 napot, az is jó.

2022. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor kapsz csed-et, ha a szülést megelőző 2 évben 365 napon át biztosított volt, és mikor a gyerek születik , akkor is az vagy. Vagy esetleg munkaviszony megszűnése után 42 napon belül szulsz.
2022. szept. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gondolom a diákmunka és az alkalmi kilőve.

És az iskola semmit sem számít? Ha nem egyetem, Főiskola?

2022. szept. 17. 14:28
 6/7 anonim válasza:
Így van
2022. szept. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írod, kérdező.
2022. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!