Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki belémköt vagy...

Ha valaki belémköt vagy megtámad az utcán, én lefújom önvédelmi spray-vel, és attól elvakultan véletlenül megöli magát, azért engem terhel büntetőjogi felelősség?

Figyelt kérdés
Ugyebár az önvédelmi spray-nek az a rendeltetésszerű használata, hogy lefújom az engem megtámadót, és amíg felocsúd, én el tudok iszkolni. (Esetleg jelentem a legközelebbi rendőrörsön.) De mi van akkor, ha a spray-től elvakultan kitántorog a kocsiútra egy autó elé, és az halálra gázolja? Vagy belezúg egy mély árokba és szörnyethal? Ezért én kapnék valamit?

2022. szept. 17. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Mármint persze lenne nyomozás, bírósági eljárás, etc, de a végén felmentenének.

2022. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Kapnál és nem is keveset.
2022. szept. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2: Bővebben? Miért kapnám? Milyen váddal?
2022. szept. 17. 10:19
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Hogy milyen váddal az helyzettől függ. Segítségnyújtás elmulasztása és a szándékos emberölés közt gondolkodj. Lényeg hogy nem keveset kapnál.
2022. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Tehát, az a lényeg, hogy inkább te köss bele másba, mert abból nem lesz baj.

Csak ne védd magad!

2022. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4: Azért az elég zura, hogy az agresszív támadót lefújom jogos önvédelemből, és akkor elfutás helyett maradjak ott figyelni, hogy esik-e valami baja?
2022. szept. 17. 10:29
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Hiányzik az okozati viszony. Rendeltetésszerű önvédelmi alkalmazás mellett a gáz/paprika/bors spray nem okoz halált, nem terhel téged felelősség ha lefújod és kirohan egy kamion elé. Még csak gondatlanság sem!
2022. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Sőt, utána, hivd meg egy kávéra, vagy sörre és jelentsd fel saját magad a rendőrségen!


Ilyen ez a jogállami szakma.

2022. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: Ezen meg sem lepődnék. Ott, ahol a háza kerítését árammal védő vagy tolvajok ellen borba öntött fagyállóval védekező embert megbüntetik, amiért vendégszeretet helyett halált adott szerencsétlen betörőknek.
2022. szept. 17. 10:34
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

A fagyállós gazdát azért büntették meg, mert tudatosan szándékosan MÉRGEZTE meg a tolvajokat akik belehaltak. Elektromos drótkerítésért nem büntetnek mert az a jogtalan behatolás elhárítását szolgálja, a bor megmérgezése nem gátolja meg a betörést sem a lopást, az egy előre kitervelt gyilkosság ami nagyobb bűn mint a lopás. A gazda nem volt érdekelt a lopás megakadályozásában, a tolvajok életének kioltása volt a cél - akár tetszik akár nem, megölni egy tolvajt nem okés.


A hetestől egyébként helyes választ kaptál.

2022. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!