Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy személy exének van...

Ha egy személy exének van kulcsa egy adott ingatlanhoz, és azt használva belép a lakásba, azzal szeg valamilyen törvényt?

Figyelt kérdés
Például adott X és X exe, Y. Már hosszú ideje nincsenek együtt, de mégis Y-nál maradt X lakáskulcsa. Ha a kulccsal belép X lakásába, azzal törvényt sért? Elméleti kérdés, eszembe jutott, és érdekel, hogy ilyenkor mi van. :D

2022. szept. 21. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Azonnal jelentsd ki a lakasból és utána indítható eljárás ha bejön, vagy akar a rendőrseget is hívhatod.

Persze csak akkor ha 1/1ben tiéd a kerdéses ingatlan, ezért barkit be és kijelenthetsz.

2022. szept. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem szeg.
2022. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Csak ha rájössz. De a legtöbb bűncselekmény csak onnantól az, ha valaki rájön.
2022. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ilyenkor minden normális ember zárat cserél.
2022. szept. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 DK-s ***** válasza:
100%

Minden attól függ, hogy az elkövetéskor be volt -e jelentve az ingatlanba?


Ha igen, akkor baxhatod.


Ha nem, akkor bűncselekmény.

2022. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi. De tényleg csak elméleti kérdés volt. :D
2022. szept. 22. 06:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha én megszerzem a lakáskulcsodat, bemegyek, mikor nincs otthon senki, az szerinted jogos, mert hát van kulcsom?

Mindig attól függ, hogy az illetőnek van-e jogalapja bemenni.

Az nem számít, hogy valamikor volt joga, csak az számít, hogy jelenleg van-e. Pl. ha én laktam régen a te házadban, attól most már nincs jogom bemenni az engedélyed nélkül.

Ugyanennek a helyzetnek egy változata, ha valamikor a te engedélyeddel járt be az a személy, és a kulcsot is te adtad neki. Ő is csak addig járhat be, ameddig te ezt jóváhagyod.

2022. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 DK-s ***** válasza:

#7-nek:


Azért ez nem ennyire egyszerű, mint képzeled!


"Pl. ha én laktam régen a te házadban, attól most már nincs jogom bemenni az engedélyed nélkül."


Kivéve ha be voltál jelentve, és elfelejtett kijelenteni.


Szívás.

2022. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 DK-s ***** válasza:
100%

Ismét #7-nek:


Ne menjünk bele részletekbe, leegyszerűsítem:


Ha valaki kihívja a zsarukat mert valaki bement a lakásába, akkor a zsaruk első kérdése: "Be van jelentkezve"?


Ha igen, akkor "További szép napot".

2022. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

DK-s: te erősen félreérted a dolgokat.

Igen, a rendőrök azt fogják nézni, hogy be van-e jelentve, mert az égvilágon semmi mást nem tudnak nézni.

Viszont, mint tudjuk: "a bejelentés jogot nem keletkeztet". Attól, hogy valaki nincs kijelentve, még nincs joga bemenni ilyen esetben, csak pillanatnyilag nem lehet bizonyítani, hogy nincs joga. Ha a rendőröket kihívják, akkor nem viszik el a behatolót, mert nincs lehetőségük (és joguk) eldönteni, hogy a bejelentésben szereplő ott lakás valós-e még. De felveszik az adatokat, hivatalossá téve az ügyet. Aztán ha a lakásban valóságban lakó személy feljelentést tesz az ügyben, tanúkat hozva arra, hogy az illető már nem lakik ott, akkor bizony elmarasztaló határozatot fognak hozni a behatoló ellen. (Plusz még azért is megbüntetik, mert nem tett eleget kijelentkezési kötelezettségének.)

2022. szept. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!