Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szóbeli,megbizásos szerzödés...

Szóbeli,megbizásos szerzödés esetén. Már megtörtént a teljesítés, de sem a megbizás kiadásakor, sem a munka elvégzése idején, csak a munka befejezése után közölte az árat a munkával megbízott személy. Ez az ár joval magasabb a vártnál. Fizetendö-e ?

Figyelt kérdés
2022. aug. 21. 00:58
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kiegészités: Konkrétan itt egy régi vízvezeték teljes cseréjéröl volt szó. Én mint megrendelö türelmesen vártam az árajánlatot, de a kivitelezö megkezdte ezzel párhuzamosan a munkát. Én vélelmezem hogy az üzleti etikettel, tisztességgel történt visszaélés azáltal hogy még egy hozzávetöleges ár közlése sem történt. A munka végzését pedig megállapodás nélkül nem lehetett volna a kivitelezönek elkezdeni.
2022. aug. 21. 01:07
 2/20 A kérdező kommentje:
Kiegészités: Mint megrendelö úgyvélem, a kivitelezö szándékosan kezdte el a részére megbizott munkát elvégezni kialkudott és a vevö reszéröl elfogadott ár nélkül. Ezzel a vevöt megtévesztette hiszen nem volt az árról megállapodás. Majd miután a kért munka elvégzésre került egy a piaci viszonyoktól és reális áraktól jóval magasabb fizetséget kért el.
2022. aug. 21. 01:16
 3/20 anonim ***** válasza:

Hát itt te voltál a hülye


Amúgy pontosan mekkora munka volt és mennyit kér?

2022. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as mivel naponta nem csinátatok hasonló méretü beruházásokat és HO-ban melózok, szükségem van a vízre naponta. Igy nem kezdtem el valóban huzakodni a reményteljes kivitelezővel, aztmondván, hogy addig ugyan ide nem jön, és nem kezdhet dolgozni, amíg ki nem böfögte a végleges árat. Reméltem hogy egy "tisztességes" szakember, aki egyébként emlitette az osztálytársam nevét, -nem leshette le sehonnan nincs FB az illető fent, nem is volt-. De közös ismerös, sőt fel is hivtam ezt a közös ismeröst Ő NEM MONDOTT rosszat az illető "szakemberre". Csak jót, elvárható dolgokat, igy nem is gyanakodtam. Majd az 1 hetes kizárólag délután végzett munka teljes befeheztével közölte a lényegesen nagyobb árat, mint azt bármilyen rezsiórabérből, vagy bármiből ki lehetett volna kalkulálni !
2022. aug. 21. 12:25
 5/20 A kérdező kommentje:

Hozzá tartozik az ügyhöz, ezt kifizettem, a további fölösleges és értelmetlen szóváltás nak teret sem engedve.Ők voltak többen, (4-en), nem láttam értelmét még alkudozásnak sem, mivel evidens a lehúzás ténye.

A Fogyasztóvédelmi illetve ezzel kapcsolatos birósági ügyeket megnézve feltételezem egy másik fórum nekem adna igazat, azzal együtt hogy a JÓHISZEMÜSÉGEM kihasználásával CSALÁS áldozata lettem. Ezt pedig "nem anyagi jellegü" kártéritésben meg lehet állapítani. Ami persze az adott túlfizetés visszafizetése lenne részemre. A vesztes részére a perköltség befizettetése.

2022. aug. 21. 12:31
 6/20 anonim ***** válasza:

Az első napi munka tekintetében neked van igazad, mert megállapodás nélkül kezdett bele a munkába.

Viszont a második naptól már a te tudtoddal, a szóbeli vagy hallgatólagos beleegyezéseddel dolgozott, és se le nem állíttattad a munkát, se konkrét árat nem kértél. Innentől már kétesélyes, hogy egy esetleges bíróság az árat tisztességtelennek, vagy csak az átlagnál többnek ítélné-e. Az nem releváns, hogy te ott magadban mekkora árra gondoltál, ha ezt nem hoztad a munkavégző tudomására. (Kivéve, ha valamiért hivatalosan is tisztességtelen üzleti magatartásnak ítélnék.)

Akkor tudnál egyértelműen pert nyerni, ha megállapodtatok volna X összegben, aztán a végén mégis többet kér. (Persze, hiába érvényes a szóbeli megállapodás ugyanúgy, mint az ügyvéd által ellenjegyzett írásbeli, de a szóbelit bizonyítani is tudni kell.)

2022. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm a válszt. Én úgy vélem, hivatalosan is tisztességtelennek kellene nyílvánítani majd a bíróságnak ezt a viselkedését a munka elvállalójának. Mert látható volt, hogy nem 1 napos munka ennek a munkának a teljes elvégzése, hanem min. 1 hetes és akkor még csak 1 embere volt itt a vállakozónak, igy gondolhattam azt, hogy a vállakozó idővel megpróbál egyeztettni az árról velem, és erre az első napon még ígéretet is tett, de ezt nem teljesítette. Majd mikor a 2. napon megjelentek akkor is türelem kérését emlitette, mert nem beszélt valakivel aki az ár megállapításában kompetens. Tény hogy én a munka teljesités 1 hete alatt még egy alkalommal már nem hoztam fel az ár és ennek egyeztetésének a problémáját. Bizva abban hogy az jól ismert rezsiórabérek alkalmazásával majd meg tudunk egyezni a munkát elvégzőkkel.
2022. aug. 21. 13:20
 8/20 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem azt is én már 4 éve csipőprotézissel élek, és esélyem nem lett volna egyedül, és belátható időn belül elvégezni a kiásással járó feltárást ami ugye az új vízvezeték lefektetéséhez elengedhetetlenül szükséges.
2022. aug. 21. 13:23
 9/20 anonim ***** válasza:

Milyen összegről beszélünk?

5 éve volt egy minifürdő és a konyha teljes csőcseréje 250k, manapság egy panelfürdő teljes vízvezetékcseréje nagyjából 500k

2022. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"az jól ismert rezsiórabérek"

Nem gondolom, hogy nagyon tájékozatlan lennék a világ dolgaiban, de nekem fingom sincs, mennyi lehet most a rezsiórabér egy ilyen munkáért.

De azért ha túl nagy pénzt mondanának, keresnék másik vállalkozót. (Aztán persze lehet, hogy visszamennék az elsőhöz, mert a többi még magasabb árat mondana.)

Lehet, hogy mégse volt irreálisan magas az ár, ezt nem tudhatjuk, hogy milyen munkáról és mennyi pénzről beszélünk.

Meg az is lehet, hogy átbsztak, de hát ebben neked is komoly részed volt, mert nem nyaggattad, hogy de akkor is, mondjon egy árat, mielőtt elővenne bármilyen szerszámot.

2022. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!