Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én szeretnék bejelentett...

Ha én szeretnék bejelentett főállás mellett biciklis-futárkodni, akkor miben lesz más a KATA mint eddig?

Figyelt kérdés

Sajnos már nem követem a politikát, mert félek, hogy agyvérzést kapok tőle, viszont el jutott hozzám is a hír, hogy változás van ami a KATÁsokat érinti.


Eddig tudomásom szerint ha volt heti min. 36 órás bejelentett állásom, akkor havi 25 ezer adóval megúsztam volna (mondjuk inkább 45 ezerrel, de abban már könyvelő meg minden egyéb szirszar benne van).


Ha én most szeretnék elkezdeni futárkodni akkor miben lenne más a helyzet?



A válaszokat előre is köszi.



2022. okt. 7. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak magánember bízhat meg futárkodással (mármint ha katával akarod), céggel nem szerződhetsz.
2022. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát így ebben a formában nem fog menni.


Egyrészt, ahogy 1es írta, csak magánszemélynek számlázhatsz, de mivel a futárokat a cég bízza meg, így a KATA nem jöhet szóba.


Ráadásul eltörölték a részmunkaidős KATAt úgy, ahogy van. Most már csak teljes munkaidős van, ami ugye 50 rugó havonta, és szerintem nem is lehet főállás mellett cisnálni. Meg ha lehetne, akkor is ugye ott a céges számlás történet.


Aaaaamit tehetsz az az általányadózás. Sokkal faxnisabb, de így tudsz cégekkel is együtt dolgozni, illetve van részmunkaidős verziója is, ami annyit takar, hogy évi 1.5 millió forintos bevételig teljes mértékben adómentes vagy. 1.5 és 1.8 fölött asszem csak iparűzésit kell fizetni, 1.8 fölött meg mindent IS. Az már kevésbé éri meg, de 1.5-ig simaliba.

Viszont ez elég papírozós törétnet, ha van könyvelő ismerősöd érdemes megkérdezni, hogy hogy is működik. Meg lehet tanulni hogy kell, meg mire kell figyelni, szóval nem muszáj vele könyvelőhöz rohangálni minden hónapban. De ha túlléped az 1.5-öt akkor indul a szopóroller mert azt már haalndó ember nem oldja meg:D Olyankor visszafelé az addigi összes számát (az évben) át kell nézni és.. hát... valamit mókolni vele, franctudja, nem vagoyk könyvelő:D De a könyvelők is utálják mint a büdös sz*rt pont emiatt, mert abban a pillanatban kell az egész éves dolgot átnézni amikor átléped az 1.5öt, nem lehet előre vagy nem lehet egyszerűsítetten.

2022. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A KATA-t felejtsd el, vedd úgy, hogy nincs.


Átalányadózást nézd meg.

2022. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!