Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akkor is elvesztem a TAJ...

Akkor is elvesztem a TAJ számot, ha a munkáltató nem fizeti be utánam a TB járulékot?

Figyelt kérdés

"A hat hónapot meghaladó egészségügyi járuléktartozás esetén automatikusan érvénytelenné válik a taj-szám. Akinek nincs érvényes taj-száma fizetnie kell a sürgősségi ellátásért is."

Namármost én munkaviszonyban dolgozom, be vagyok jelentve, de az utóbbi időben a cég már nem tudta fizetni az alkalmazottak utáni járulékot.

Kérdezném, hogy ez esetben is elveszthetem a jogviszonyomat, ha a fizetés elmaradása rajtam kívül álló ok? Mert nekem ugye arra nincs befolyásom, hogy a cég befizeti-e vagy sem, sőt, nem is tudhatom, most is csak véletlenül tudtam meg.

A helyzet ismerete nélkül kérem, hogy gyűlölködő válaszokat és olyan dologokat, hogy keressek másik munkahelyet, ne írjatok, mert ez nem opció.

[link]



2022. okt. 24. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen, de a NAV figyelmeztet, ha hátralékba kerülsz, váratlanul nem tud érni. Ha pedig kéne fizesse és nem teszi, meg tudod indítani a megfelelő jogi eljárásokat, mielőtt érvénytelenítenék.
2022. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: És ez esetben milyen lehetőségeim vannak. (Mert a felmondás sajnos nem játszik.)
2022. okt. 24. 09:40
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Feljelented a NAV-nál. Ha a TB-vel trükközik, jó eséllyel mással is. Persze mindennek az is lehet a következménye, hogy lehúzza a rolót és emiatt veszíted el az állásod, szóval a felmondás sajnos játszik, kezd el új állás után nézni.
2022. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

A TAJ számot nem veszted el, csak egy idő után érvénytelent fog jelezni.


A céged előbb-utóbb bebukik a járulékok nem fizetése miatt. Akkor kénytelen leszel új állást keresni.

Nincs fizetve utánad semmi járulék, akkor nincs is hivatalos munkaviszonyod.

2022. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3: Nem fogom feljelenteni. Egészségügyi okból nem tudok akármilyen munkát elvállalni, itt a környéken nem kapkodnak egy beteg ember után. És ahol most lakom, azt a kis lakást is a főnökömtől kapom. Ha kitenne, utcára kerülnék és elvennék a fiamat is tőlem. Ez nem opció. Meg különben sem fogom hátba támadni, úgy, hogy segített, amikor bajban voltam.

Viszont ha fizetnem kellene az egészségügyi ellátásért az megintcsak nagy terhet jelentene. Különösen úgy, hogy nem is az én hibám. Be vagyok jelentve, fizetve is volt utánam jó ideig.

2022. okt. 24. 09:51
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Vedd fel a kapcsolatot a NAV-val, és kezdd el fizetni magad után a járulékot. A NAV ilyenkor nem néz annak utána, honnan van rá pénzed. Továbbá nem lenne hülyeség, ha felkészülnél arra az esetre, ha a cég bebukik, és máshova kell mennetek.
2022. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: És ilyenkor azt a havi 8250 forintot kell befizetnem, vagy amennyit a fizetésem után a cég megállapított?
2022. okt. 24. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Havi 8250 forintot legalább.
2022. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!