Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Leépítés volt az előző munkahe...

Leépítés volt az előző munkahelyemen és azonnali hatállyal elkültek. Viszont 2 napra rá lett új munkahelyem, de a kilépő papírjaimról nem csináltam másolatot, így azok nincsenek meg, mert oda kellett adjam az új munkáltatónak. Mit kell tegyek most?

Figyelt kérdés
Azokat vissza fogja adni a mostani munkáltató,ha megszűnik náluk a viszonyom,vagy kilépek? Vagy nekem kell beszerezzem valahonnan?

2019. jan. 18. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Előző munkáltató köteles kiadni.

Kérd tőlük szépen, hogy postázzák el.

2019. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1: Már kiadták neki. Az új munkahelytől várná vissza.
2019. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor félre értettem.

Bocsi.

És igen, a jelenlegi munkáltatódnál megvannak.

Tőlük is elkérhetsz egy másolatot akár.

2019. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen kilépő papírokról szeretnél másolatot és miért?

Mert van olyan, amit direkt azért adnak, hogy a következő cégen leadd, ezek olyan adatokat tartalmaznak, amik neked nem is kellenek, csak a munkáltatódnak.

Meg van olyan, ami neked kellhet, például a munkakeresési járulék megállapításához, amit be kell mutatni, ezt viszont nem kéri el az új munkáltató, mivel neki nincs is rá szüksége.

Tehát nem értem, hogy milyen papírt adtál te le, amit ők el is vettek, nekik és kellett meg neked is kellene, mert ilyen a kilépő papírok között nincs.

2019. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak azokat a papirokat veszi el az új munkahely, ami a beléptetésedhez kell.

A jogviszony igazolása hogy mettől meddig dolgoztál az előző helyen az nálad marad.

2019. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezeket a jogviszony beszámításhoz általában az új munkáltató lemásolja és visszaadja az eredetit a kezedbe. Nekik egyedül a TB-kiskönyv kell eredetiben.
2019. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!