Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vásároltam egy szoláriumbérlet...

Vásároltam egy szoláriumbérletet, de a hely bezárt. Milyen lehetőségem van, hogy visszakapjam a pénzem?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy szoláriumbérletet 2022.09.19-én, SZÉP-kártyával fizettem, amit nem teljesen jártam le. Majd a szolárium bezárt, hiába kerestem meg őket írásban, nem válaszolnak.


A kérdésem az lenne, hová fordulhatok, milyen lehetőségem van, hogy visszakapjam a pénzem?


2022. okt. 26. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Fogyasztóvédelem.
2022. okt. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Felszámolás alatt van a cég, vagy csak úgy nem nyit ki?

Amúgy mivel akadályoztatva vagy, hogy a vásárlók könyvébe beírj, ill. ha nem tudod elérni a szoláriumost, hogy egyeztessetek, akkor panaszt tehetsz a helyi önkormis jegyzőnél, az a legegyszerűbb, hozzá kell olyan esetekben fordulni, amikor a vásárlók könyvébe pl. nem tudsz beírni.

Ő majd megmondja a tutit.

2022. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vissza kerestem a tranzakciót, a tulajdonos hölgy neve szerepel a levont összeg mellett, nem cégnév, így feltételezem csak nem nyit ki.

Egyébként az üzletre már kikerült a kiadó tábla.


Köszönöm szépen a válaszokat, mindenképpen megpróbálok ezen a vonalon elindulni.

2022. okt. 26. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:

A lóvé nem veszett el. Gondolom, valahogy meg tudod szerezni a csajszi telefonszámát. Én első körben megpróbálkoznék az általam említett úton: jegyző, aztán ha sikerül szerezni valami elérhetőséget, akkor megmondani, hogy ugyan már jobban jár, ha szép szóra kifizeti, mert ha nem, akkor közjegyzőnél kezdeményezel fizetési meghagyást (pont az ilyen piti dolgokra találták ki) és akkor még az eljárási díjat is fizetheti. De még ragozhatnám.

Abban az esetben a közjegyző ír neki egy hivatalos levelet, amiben vagy elismeri a tartozást, vagy nem, ha nem akkor bíróságot kockáztat, és nagyobbat szphat, mert még a perköltséget is fizetheti végül, plusz kérhetsz sérelmi díjat is kártérítésen kívül, hiszen se szolgáltatás nem volt, se a pénzedet nem kezelhetted...


ha elismeri, de nem fizet, akkor meg szépen megy a végrehajtó, és lefoglal néhány vagyontárgyat, és úgy jutsz pénzedhez.


Gőzöm sincs, hogy mennyi egy ilyen bérlet, mennyid van most bent, de ne aggódj!


Szerintem valami bt vagy egyéni vállalkozó lehet, szóval a saját vagyonával felel.

2022. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

12.000 forint körüli összegről van szó, de nyilván az a része bánt amit Te is írtál: se pénz se szolgáltatás.


Nagyon köszönöm a részletes választ, megpróbálom kideríteni a telefonszámát, ha nem jutok előrébb jövőhétig, akkor jöhet a jegyző.

2022. okt. 28. 09:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy a nyugtát megőrízted, az nyilván kell majd.

Ha nem, akkor is próbálkozhatsz, csak kevesebb reménnyel. Ezért is kell számonkérni mindig a nyugtát, számlát.

2022. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!