Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én online kitöltöttem a...

Ha én online kitöltöttem a népszámlálási kérdőívet (időben, a visszaigazolást is megkaptam), akkor miért kereshetett tegnap a számlálóbiztos?

Figyelt kérdés

Mivel dolgozok, nappal nem vagyok otthon. Csak egy értesítés volt le ...szva az ajtóm elé. Hívtam az azon megadott számot de elírta a hölgy mert az oda leírt szám nincs előfizetőhöz rendelve. Most ilyenkor mi van?


Mert elvileg megkapták a listát, hogy az adott utcában, háztömbben hova nem kell menniük. Legalábbis ez szerepelt a propaganda szövegben.



2022. okt. 28. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd keresnek, ha akarnak. Egyébként a szavazóbiztos ellenőrizhet. Pont ezért kellett lementeni az igazoló kódot, hogy bemutathasd.
2022. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hypno ***** válasza:
82%

Gondolom a gyakorlatban is megkapták, de nem ez lenne az első eset, hogy egy lista és nyilvántartás nem egyezik.


Ha hagyott elérhetőséget, akkor hívd fel és diktáld le neki a kitöltött kérdőív azonosítóját (vagy az OSAP nyilvántartási számot?).

2022. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

lehet, hogy nem is neked szólt a cetli, hiszen ha a saját telefonszámát elírta akkor lehet hogy a címet is rosszul nézte meg.

Majd kimennek még egyszer, ha nem vagy ott akkor írnak egy másik papírt.

De megpróbálhatod valamelyik szomszédodtól megkérdezni a számlálóbiztos számát, akihez szintén ment.

2022. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Közben láttam egy 2011-es kérdést, hogy pont ilyen problémák voltak akkor is :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__22..

2022. okt. 28. 09:04
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Talán azért mert annyira profin működik a rendszer, mint bármi más a közigazgatásban? Simán el tudom képzelni, hogy mikor behalt a rendszer az utolsó napon, az párosult egy adatvesztéssel is.


Ha megvan a visszaigazolásod azt lobogtathatod, ha meg akarnának büntetni. Azt, hogy elírta a számot az meg annak köszönhető, hogy biztos egy alul fizetett tisztségviselőt köteleztek erre a munkára, és már marhára elege volt. Vagy csak szimpla elírás, előfordul ez.

2022. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jah, mi s megkaptuk.

Azt olvastam itt az oldalon, hogy pl ha valaki földszinten lakik, azt a rendszer "fszt"nek veszi be, de csak a "fsz"-et tudja értelmezni, tehát fennakad rajta és jelzik a számlálóknak, hog ymenjen ki felvenni az ívet.

Én ma felhívom a számlálót és ha kell, bediktálom a visszaigazoló kódot vagy elküldöm neki mailben és annyi.

2022. okt. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem egyedi eset, rengetegszer megtörténik, a rendszer behal, a személyes kitöltés közben veszik el az összes addigi beírt adat stb. A híroldalakon több cikk is van a problémáról.
2022. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!