Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha nem adom le a...

Mi történik, ha nem adom le a lejárt lakcímkártyát?

Figyelt kérdés

Címváltozás volt, mindent online intéztem.

Minden nap 6-ig dolgozom, és kedvem sincs bebuszozgatni. (Vidék, 40 percenként jár busz és az is átszállásos lenne..)

Hosszított ügyfélfogadásos napokon is 6-kor zárnak, szabit kivenni, vagy korábban ellógni csak egy ilyen miatt nem akarok.


Simán csak bevonják? Már jött egy fenyegető levél, hogy adjam le xy okmányirodába, vagy "hivatalból intézkedem az érvénytelen okmány bevonásáról".

Ez azt jelenti, hogy rendszerben érvénytelenítik a kártyát? Nekem az teljesen meglelne, és elrakom mélyre a fiókba vagy kidobom.

Valaki járt már így, hogy nem foglalkozott vele és leadta?



2022. okt. 28. 20:28
 1/2 A kérdező kommentje:
És nem adta le*
2022. okt. 28. 20:29
 2/2 anonim ***** válasza:
43%
Le kell adnod, esetleg még fizethetsz is mellé. Gondolom nem pár napon múlik, nem tudom törvényileg mennyi az előírás. Max add fel postán tértivevénnyel szombaton, vagy ha van olyan ember a munkahelyeden aki jár postára, kérd meg rá.
2022. okt. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!