Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs bejelentett lakcímem,...

Ha nincs bejelentett lakcímem, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

Ahova most vagyok bejelentve onnan ki kell jelentkeznem, de máshova nem tudok bejelentkezni, miután kijelentkeztem utána mi történik? kapok valami hasonlót mint a lakcímkártya, vagy hogy van ez? Egyébként az érdekelne hogy milyen hátrányokkal jár ha nincs bejelentett lakcímem, pl. kaphatok érte valami bűntetést ha pl. igazoltatnak? Nem tudok mást tenni mert ha nem tudok hova bejelentkezni akkor nem tudok, nem tehetek róla.

köszönöm a válaszokat



2014. júl. 7. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmi. Nem tudsz kijelentkezni, ha nincs új cím ahová bejelentkezhetnél. Ha keresnének hivatalos ügyben gond lehet, de semmi több. Lakcímkártyád van azt tartsd meg.
2014. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de ahova jelenleg vagyok bejelentve ott nem maradhatok bejelentve, ha én nem jelentkeznék ki tegyük föl, akkor a tulajdonos kijelent. Amúgy van olyan a faluban akinek csak a település neve van ráírva a lakcmkártyára, alatta meg "lakcím nélkül" nem olyat kapok véletlenül akkor?Ilyen státusszal milyen hátrányokkal lehet számolni?
2014. júl. 7. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért hajléktalan lettél? Ha nem,akkor be kell jelentkezni,ideiglenes tartózkodási helyre is.Igazoltatásnál szerintem ebből lehet gond,mert a bejelentési kötelezettség törvényben vagy rendeletben van,ha jól tudom.
2014. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lakcím nélkül nem kap rendes bejelentett munkát,félig meddig társadalmon kívüli lesz.
2014. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"tulajdonos kijelent"

Hajrá, azt megnézem. Nincs semmi hátránya abból hogy oda vagy bejelentkezve, ez ott tartózkodásra sem jogosít.

2014. júl. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy hogyan mondjam, nem vagyok igazából hajléktalan, mert svájcban dolgozok, csak egy két hétig tartozkodok magyarországon, de arra a kis idöre nem akarok albérletet fönttartani, anyagilag megtehetném, csak nem látom értelmét h fizessek minden hónapban ha csak pár hétig tartozkodnék ott.Egyébként egyéni vállalkozó vagyok, és egy magyarországi cégen keresztül vagyok svájcban, gondolom ha megszünik a lakcim akkor ebböl is probléma lehet?!
2014. júl. 7. 20:14
 7/12 A kérdező kommentje:
van ilyen, tulajdonosként ki lehet jelenteni valakit,tudok konkrét ilyen eströl a faluban. Mondjuk én sem bánnám hogy ha ki vagyok onnan jelentve, mert annak annak fejében hogy oda vagyok bejelentve folyton pénzt követel, annak ellenére h nem lakok se nem tartózkodok ott, nem is kis összegeket olykor,tudom, h nem vagyok köteles adni, nem is teszem, ebböl van folyton a vita, és a tulajdonos arra jutott hogy akkor ki kell hogy jelentkezzek onnan, ha én nem akkor ö megteszi, de ahogy mondtam nem is bánnám ennek a lakcímnek a megszünését, mert akkor vége lenne ennek az értelmetlen, folyamatos vitának.
2014. júl. 7. 20:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Oda kell legyél bejelentve, ahol élsz. Ahol nem laksz, onnan jogosan jelent ki a tulajdonos, még ha korábban ott laktál is. Ahol laksz, ott viszont jogtalanul akadályozza meg, hogy bejelentkezz. Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni ez ellen.


Ha külföldön élsz, akkor nem kell bejelentve legyél Magyarországon. Viszont ha magyarországi székhelyű cégnél vagy alkalmazásban, és magyar a TB jogviszonyod, akkor igen. Ha nagyon nem megy másképpen, akkor településszintű lakcímmel, ahhoz senki aláírása nem kell, csak a tiéd.

2014. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és a lakcímkártyát, ha már kijelentett a tulajdonos, ne használd, mert közokirathamisításnak számít.
2014. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy egyéni vállalkozókét vagyok nyilvántartva, de egy magyarországi székhelyü cég közvetit ki az egyes megbízásokra. Svájcaba bejelentkezni tudtommal tudnék, de itt is nem tudom hova, mert mindig máshol dolgozok, két hónapja zürichben voltam most bernben, jövö hónapban zugban leszek. Mondjuk persze nem állandó ez az állapot, mert majd szeretnék létesíteni állandó lakcímet, de egyenlöre olyan sürün járok ki dolgozni amennyire lehet, hogy tudjak félretenni meg gyüjteni is pénzt.
2014. júl. 7. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!