Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületen kell valamilyen...

Közterületen kell valamilyen engedély videófelvételhez, riporthoz?

Figyelt kérdés

linkelek egy példát, de annyi a különbség., hogy szimpla magánemberként, suliba munkaként kellene riport, és amolyan youtuber-cokra.


Önkormányzatnál se tudták, valaki azt mondta, kellene területfoglalási engedély, valaki szerint csak akkor kell ha egy fotóállványnál többet teszünk le. azaz nem tudták pontosan, és állítólag önkormányzatonként is eltér a szabályozás.


Valaki esetleg ismeri ezt a területet?

Mert azt is látom, hogy legtöbben inkább nem foglalkoznak semmivel és csak csinálják ... mi az igazság?

(a személyiségi jogok nem érdekesek itt most, mert nyilván eleve csak olyannal készül felvétel, aki adja magát hozzá)


pl:

[link]



2022. nov. 9. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Közterületen nem kell.


A személyiségi jogok pedig érdekeljenek, mert később az illető letilthatja a videót a netről!

2022. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Senki nem fog foglalkozni azzal, amit csinálsz. Nyugodtan. Esküvői fotós sem kér az öh-tol engedélyt.
2022. nov. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

oké, de az esküvői fotós ott fotóz, ahol zajlik az esemény, általában magánhelyen.

tényleg káosz ez az egész téma. volt már olyanra is példa, hogy rendőr szerint sajtóigazolvány kellett volna, csak mert látta nálam a mikrofont. még állvány se volt akkor, mert a kamera a másik kezében volt.


tudsz esetleg erről jogszabályt?

2022. nov. 9. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy tudósítási vagy hatósági szerv intezkedési helyszíne más!


Oda persze hogy kell sajtóigazolvány.


De egy város főterére nyugodtan mehetsz kisfilmet forgatni (kézikamera, telefon), senki sem fog hozzád szólni.


Vagy te stábbal mennél vagy hogy?

2022. nov. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Sajtós is voltam. Tényleg.


- Nem kell sajtóigazolvány.

- Nem kell területhasználati/foglalási engedély. KIVÉVE! Ha forgalom eltereléssel/akadályozással jár a dolog, vagy olyan tevékenység folyik, ami "kétes" pl.: illusztrált verekedés.

- HA, a videó felkerül a netre, onnan tilthatják a szereplők. És le utólag nem tudod visszarakatni, ha nincs papír aláíratva.


ENNYI.

2022. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"...olyanra is példa, hogy rendőr szerint sajtóigazolvány kellett volna, csak mert látta nálam a mikrofont. még állvány se volt akkor, mert a kamera a másik kezében volt."


Hazudsz, vagy hülye volt a rendőr, vagy nem közterületen voltatok.

2022. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6

ez a legjobb válasz. nekem meg nagy örömet okoz, hogy hazudjak, jól látod ...

igen, közterületen voltunk, de szerinte akkor is engedély kell. de nem egyedi eset, másik alkalommal még a kártyát is ki akarta szedetni a kamerából. a franc érti már ezt. azt elhoiszem, hogy esetleg ő sincs tisztában a dolgával, na de ettől nem lesz könnyebb.


5.

ez meglep. nekem önkormányzatnál pl legtöbb helyen a k. fotóállványra hivatkoztak, hogy amiatt kellene engedély :) a másik okos azt mondta, hogy szerinte 1 fotóállványhoz még nem, csak kettőhöz. na ekkor feladtam, hogy megtudjam hivatalos úton, hogy is van ez.

tudsz esetleg a leírtakra jogszabályi hivatkozást?

2022. nov. 10. 10:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!