Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közúti baleset esetén ez...

Közúti baleset esetén ez mennyire legális?

Figyelt kérdés
Számtalan olyan van, hogy egy baleset esetén a felek elintézik egymás között, rendőr nélkül. Jó esetben kár bejelentés, más esetekben kp-t ad egyik a másiknak. De mi van akkor, ha a személyi sérüléssel jár az eset? Úgy tudom, hogy akkor kötelező rendőrt hívni. Ha ilyen eseteben a károkozó ott helyben fizet x összeget kártérítés címszóval a sértettnek, aki onnan a saját lábán távozik, akkor egy utólagos feljelentés esetén a kárt okozó hivatkozhatna erre, vagy még nagyobb bajba kerülne, mert ez kvázi vesztegetés?
máj. 12. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

És még azt is elmondanám, hogy munkából legrövidebb úton hazafelé menet a főútvonallal párhuzamos zebrán ütöttek el, ahol az embernek elsőbbségadási kötelezettsége is volt amit tábla jelzett, lámpa nem volt. Üzemi balesetnek minősül és 100% táppénz illetett volna meg. A hely jól belátható tiszta. Az ember vagy be volt baszva, vagy olyan szinten nem nézett előre hogy ha egy harckocsi van előtte abba is belerohan. Egyszerűen nem értettem ott hogy lehet valakit elütni.


De ha most valamelyik gyökér beugat hogy még én követtem el törvénysértést, hogy továbbmentem azt biztos az anyja hátán hágom meg.

máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha te nem is, de a másik fél határozottan elmulasztotta a segítségnyújtási kötelezettségét:D
máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ előírása szerint minden személyi sérülés esetén rendőrt kell hívni:

"58. § ... (2) Ha a baleset halált vagy személyi sérülést okozott, a balesetről a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) haladéktalanul értesíteni kell és a lehetőséghez képest gondoskodni kell a nyomok megőrzéséről; a helyszínt csak az intézkedő rendőr engedélyével szabad elhagyni. Ha a baleset veszélyes anyagot szállító járművel következett be, a balesettel nem érintett járművek vezetőinek is haladéktalanul értesíteni kell a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) a balesetről, közölni kell a jármű narancssárga alapszínű tábláján feltüntetett számokat."


A rendőrség viszont elegendőnek tartja súlyosabb esetekben:

"Hívja a segélyhívószámokat minden olyan esetben, ha

-közvetlen vagy közvetett életveszély áll fenn, az érintett nagy mennyiségű vért veszít, láthatóan nem kap levegőt, eszméletvesztés után nem tér magához, csillapíthatatlan fájdalma van, baleset, súlyosabb sérülés érte (csonttörés, elállíthatatlan vérzés), zavarttá válik, nem lehet vele kommunikálni, ön- illetve közveszélyes;

-súlyos, emberi élet(ek)et veszélyeztető közúti, légi, vasúti, vízi balesetet lát vagy annak résztvevője;"

[link]


A balesetet okozó akkor jár el okosan, ha próbál hatósági eljáráson kívül sérelemdíjban megegyezni a sérülttel, ha nem történt durva sérülés, hanem csak horzsolás, zúzódás.

Cserébe a baleseti lapra a balesetben vétlen sofőrrel ráíratja, hogy nyilatkozik, hogy a balesetben sem ő, sem utasa nem sérült meg. Ilyen eredménye is lehet, hogy utána fájó fejjel bemegy szakrendelésre, megállapítják, hogy súlyos agyrázkódás érte.

máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!