Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Napelem rendszert meddig...

Napelem rendszert meddig lehet bővíteni az inverter változtatása nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy 3000W inverter és 5db 200W napelem a tetőn. Ezt szeretném bővíteni, még legalább ennyi napelemmel. Csak megkérem a villanyszerelőt, hogy csinálja meg, aztán használom, vagy be kell jelenteni, vizsgáztatni stb?

Ki van építve neki a hely, elfér, az inverter is elbírja, 2000W lesz így a névleges teljesítménye. Egyenáramú feszültség is tartományon belül van. Ezt én szabadon megoldhatom, vagy ez már jogszabályba ütközik? Kérem valaki vázolja nekem röviden. Eonnál vagyok.


2022. nov. 13. 00:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Neked bírja az invertered, tehát egy napelemes céggel felrakatod a +1000 W napelemet és kész. Nem kell új engedély hozzá.
2022. nov. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szerződésedet kell elolvasnod amit az Eonnal kötöttél. A törvény nem korlátozza, hogy mekkora teljesítményű napelem lehet a házadhoz, ami korlátoz az a rendszered kialakítása és maga a szerződés amit kötöttél az Eonnal, aki fogadja utána az áramot a hálózatba.

Ha ebben nincsen korlátozva - gondolom ha lenne akkor nem alakították volna ki a helyét a többi napelemnek későbbre - akkor nem vagy köteles velük felszereltetni a többit.

Azonban ha a szerződésedben benne van mekkora teljesítményt tud ott fogadni tőled a hálózat amikor termel a napelemed, akkor ezt be kell tartanod.

2022. nov. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!