Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ajánlott levelet nem vették...

Ajánlott levelet nem vették át, azt kézbesítettnek kell tekinteni vagy mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Felszólítást küldtem illetve a hibás alkatrészt vissza az eladónak hogy cserélje.

#ajánlott levél #nem vették át
2015. aug. 9. 08:12
 1/5 Duenna ***** válasza:
39%
Ha nem vette át senki a levelet, akkor nem lehet kézbesítettnek tekinteni. Hívd fel telefonon az eladót, vagy írj emailt neki, beszéld meg először vele, egyeztesd vele az alkatrész cserét. Vagy kiküldheted neki újra a levelet egy új borítékban, újra postára adva.
2015. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
60%
Igen, aljánlott levél kézbesítettnek számít, ha az nem kereste vagy az átvételt megtagadta jelzéssel megy vissza.
2015. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kereste jelzéssel jött vissza.


Akkor átvettnek tekinthető, köszönöm. Nem akarja cserélni, el akar zárkózni. E-mail címe nincs meg, telefonon üzenetben is kiértesítettem, nem reagál.


Csak azért kérdeztem, mert mennék közjegyzőhöz fizetési meghagyásért, csak tudni akartam, hogy ez a lépés következik-e már ebben az esetben.

2015. aug. 9. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kereste jelzéssel jött vissza az ajánlott levél, akkor főszabály szerint a postai kézbesítés második megkísérlésének napját követő ötödik munkanapon kézbesítettnek kell tekinteni.


Mehetsz a közjegyzőhöz az fmh miatt :)

2015. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Gondolom igen, hiszen bizonyítani tudod, hogy te mindent megtettél.
2015. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!