Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan legális kéregetni az...

Hogyan legális kéregetni az utcán?

Figyelt kérdés

Képzeljük el azt a teoretikus forgatókönyvet, hogy én ki szeretnék állni egy random budapesti aluljáróba vagy hasonló helyre pénzt kéregetni, esetleg feliratos táblával és műanyag bögrével kiegészítve. Hogyan tehetem ezt meg legálisan? Mire ügyeljek hogy ne sértsek meg egyetlen jogszabályt/törvényt sem?


Válaszaitokhoz kérlek mellékeljetek forrást is, valamint nevezzétek meg pontosan a bekezdést amire hivatkoztok. Bárki mondhat a levegőbe mindenfélét, és kedvencem mikor rögtön egymás után két mutuálisan exkluzív válasz érkezik amely saját magát tartja az egyetlen igaz igazságnak, de egyik se tudja alátámasztani azt.


A kérdés teoretikus, kérlek a "ne kéregess, menj el dolgozni" kommenteket mellőzzétek.



2022. nov. 23. 07:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Hogyan tehetem ezt meg legálisan?"

Ha mindenképpen legálisan akarod ezt tenni, akkor írj ki népszavazást arról, hogy Budapestet egy olyan országhoz csatolják, ahol ez nem tilos. Ha sikerrel jársz, kéregethetsz büntetlenül.

2022. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 NTBS ***** válasza:
Ne legyél feltűnő. Akkor lehet.
2022. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!