Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvénytelen ha egy egyszemély...

Törvénytelen ha egy egyszemélyes üzlet betegség miatt határozatlan időre bezár ahol az embereknek a tulajdona így bennragad?

Figyelt kérdés
Konkrétan a téli munkacipőmhöz nem tudok hozzájutni mert a cipész több mint egy hete bezárva betegség miatt, elérhetőség semmi. Megteheti, hogy ne biztosítson legalább egy heti egyszeri kiadását a dolgoknak valamilyen helyettes vagy rokon által legalább vagy hogy elérhetőség nélkül így bezárjon?
2022. nov. 24. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Elvileg nem tehetné meg, hogy hosszabb időre bezár. Már csak a fogyasztóvédelmi törvény miatt se, ahol rendelkeznek róla, hogy X napon belül megjavítva át kell adni az adott dolgot.

Mondjuk, ha a mester olyan beteg lesz, akkor a legkisebb gondja az, hogy kiadja a dolgokat. (Hozzátartozó meg nem biztos, hogy meg tudná találni az adott tárgyat.)

Ha ki van írva az illető neve a kirakatba, vagy adott egy átvételi elismervényt a nevével ellátott(lebélyegzett) papíron, akkor ez alapján a neten általában lehet találni elérhetőséget.

2022. nov. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Abszolút semmi nincs kiírva ami szerintem szintén nem szabályos. Egy garázssor alján van kiírva annyi mindössze, hogy CIPÉSZ. Ezen kívül egy kis tábla nyitvatartási időkkel meg most egy papír annyival, hogy betegség miatt zárva. A kis cetlin amit adott szintén semmi, csak az én nevem, a cipőm típusa és hogy ragasztás, semmi név rsészéről semmi pecsét. Google-n is persze rögtön néztem semmi nincs róla abszolút. És ki is van fizetve előre kérte az 1000-est de az sem érdekelne ha nincs kész csak adná vissza a cipőmet. :(
2022. nov. 24. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!