Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minél nagyobb egy ágyú kaliber...

Minél nagyobb egy ágyú kalibere, annál pusztítóbb?

Figyelt kérdés

Hali.

Nem vagyok egy kimondott fegyverszakértő, bár józan paraszt ésszel úgy gondolom, hogy minél nagyobb egy fegyver kalibere, annál pusztítóbb. 2. világháborús tankok, és hadihajók témáját szoktam nagy ritkán nyálazni és azért vannak adatok amik szembetűnők. Visszatérve az alap kérdéshez, jól következtetem a dolgokat, vagy azért ez összetettebb dolog?



2022. dec. 2. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért a dolog függ még pár apróságtól. Például nem mindegy, hogy egy egyszerű ólomgolyót vagy egy taktikai nukleáris töltetet lősz-e ki az ágyúddal...
2022. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kaliber és a csőhossz is számít illetve a csőfal vastagság a gyártáshoz használt vas minősége. Elég összetett dolog.

Ezeknek a paramétereknek a megfelelő kombinációja adja az elvárt műszaki paramétereket. A történelemből látszik hogy nem szabad túlzásokba esni. A túl hosszú cső túl nagy önsúly egy nehezen mozgatható, könnyen támadható fegyvert eredményez.

2022. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy még a lövedék töltetétől. Burkolatának kivitelétől. A belső tér megosztottságától. Stb. (Annyira én se értek hozzá...)

De úgy alapból, ha hasonló kivitelű lövedékeket nézünk, akkor nyilván a nagyobb kaliber több robbanóanyagot jelent, és annál pusztítóbb. A másik oldalról meg, nagyobb kaliberű hajóágyúk jellemzően kevesebb lövedéket lőnek ki, tehát mozgó célpontoknak könnyebb megmenekülni.

2022. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!