Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 10 hónapos rendőrjárőri...

Bazsimazsi kérdése:

10 hónapos rendőrjárőri képzés után szeretnék a munka mellett tanulni mást, kisebb nagyobb erőfeszítéssel tudnék is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves vagyok, szeretnék menni a 10 hónapos képzésre, de képzés után, szolgálat mellett Angol nyelvvizsgáznék, majd egy szakmát/diplomát szeretnék szerezni mérnökit, vagy mást majd kiderül, hogy mit, de csak esti, levelezőn.

Tudom, hogy rossz a helyzet, de máshol is, végülis mindig rendőr szerettem volna lenni, a MRK a lakástól kb 5 percre van, és májusban szereltem le a Honvédségtől tartalékos törzsőrmesterként, a Déli határon voltam váltás parancsnok kb 1,5 évig.

Így nézett ki egy hónapom:

1 hét kiképzés az ország több helyén pl.: Szolnok, Várpalota stb. majd 2 hét határ, és 5-7 nap itthon.

1 napom mikor szolgálatban voltam az reggel 4-től este 9-10 ig volt.

Alap esetben egy meglévő munkahely mellett szerettem volna csinálni, de a legtöbb munkáltató nem ment bele ebbe, amit megértek, de viszont teljesen meguntam és tököm ki volt. (Hozzá teszem, sokszor játszottak a fizetéssel, volt hogy 1 hónapot nem fizettek ki, csak ,,később"..mindegy.

Szeretnék dolgozni és tanulni, a honvédség mellett nem igazán tudtam megoldani, a rendőrség mellett talán tudnék, ha itthon vagyok, igaz néha le kell menni a határra, de mégse 3 hétre itthonról.

Mit gondoltok, ti megtudtátok oldani a munka és tanulást?

Amúgy a másik opció az, hogy mentőápolóin is gondolkodok, később is jól jöhetne a szakma pl. magáneü-be vagy főiskola, egyetemi pontként.

Még valami hogy tényleg szerettem volna menni az NKE-re bűnügyi szakra, de jobban járnék egy mérnökivel, vagy mással, persze nem csak a pénzt nézem, és most is elmehetnék gyárba többért, de valami értelmeset szeretnék csinálni, és rendőr, mentő mindig is kelleni fog, és szeretném is csinálni, ha nem gurítanák azt, ami szögletes és emelnék, ami kerek.

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. okt. 24. 20:23
 1/1 anonim válasza:
Hát itt lehet levelezőn elvégezni bármit. Viszont a munkabeosztás nagyon változó. Nincs ilyen, hogy ekkor meg akkor ne rakjanak már be dolgozni. Ha a 10 hónapisra mész akkor a lakhelyedhez raknak. Csak nagyon különleges esetben kell határra menni. Közbiztonsági járőr lennél. Itt mindent a munkához kell igazítani. Ha ezt megtudod tenni akkor jó helyen vagy.
2022. okt. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!