Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A csalás bekerül az erkölcsi...

A csalás bekerül az erkölcsi bizonyítványba? Tudok máshol dolgozni? Diák vagyok.

Figyelt kérdés

Elkövettem egy hibát. A saját kártyámmal adtam másoknak kedvezményt. A céget és a helyét nem említeném, ha nem probléma.


Ennek összértéke 17.000 Ft.


Diák vagyok, de nyilván mai napon elbocsájtottak.


A másik kérdésem az lenne, hogy lesz esélyem máshol munkát vállalni? Igen, hülye voltam. De csak nem kerülök teljesen fekete listára?


Jövőre végzek az iskolában, viszont olyan szakmám van, aminek köze van a beszerzeshez és a szállítmányozáshoz is.


El fogok tudni helyezkedni a szakmámban, vagy esélytelen lesz?


A cég a feljelentést hétfőn megteszi részemre. Elsőre elismerten és alá is írtam a papírt, nem tanusítottam ellenállást és nem köntörfalaztam magamnak. Hibáztam, beismertem.



2022. dec. 9. 21:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Mire szabadulsz már lehet hogy munkahelyek se lesznek és mindent mesterséges intelligencia fog végezni. Szóval ne aggódj. Csak ne felejts el vazelint vinni a böribe!
2022. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
ahol kérnek erkölcsit, ott nem vesznek fel.
2022. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2. Nekem több ember azt mondta, nem kerül bele. Akkor mégis?


50.000 Ft-tól bűncselekmény.

2022. dec. 9. 22:12
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

A sima erkölcsbe én úgy tudom csak ha büntetett előéletű vagy, az kerül bele.

De van egy másik erkölcsi, ami alaposabb, abban viszont minden benne van.

2022. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ajánld fel, hogy megtéríted a kárt, amit okoztál, ha cserébe nem jelentenek fel. Nem hiszem, hogy a cégnek volna kedve ilyen pitiáner hülyeség miatt rendőrségre meg bíróságra szaladgálni.
2022. dec. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5. Nem merek bemenni sem már. Hát?

Hogy ajánljam fel?

2022. dec. 9. 22:55
 7/17 A kérdező kommentje:
5. Írtam a volt felettesemnek. Mivel ő írja meg hétfőn S papírokat, így neki küldtem üzenetet. Utána meglátom mi lesz.
2022. dec. 9. 23:07
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Azt jól tetted mindenképpen, hogy írtál az ügyben.

De erkölcsi bizonyítványt kaphatsz akkor is, ha feljelentenek. Mivel itt legrosszabb esetben pénzbüntetésre ítélnek, ez esetben pedig a Btk. kimondja, hogy az ítélet jogerőre emelkedésének napján bekövetkezik a mentesülés. A legenyhébb büntetés, ami miatt már nem kaphatnál, a felfüggesztett börtön. De akkor is a felfüggesztés idejének lejártától már megkapnád az erkölcsit. Sőt, még kérvényezni is lehetne, hogy bíróság törölje a büntetett előéletet már korábban, a megélhetésedre, korodra és az elkövetés egyedi esetére hivatkozva. De mint írtam, még erre se lesz szükség, mert ha megtéríted a kárt, akkor szerintem még pénzbüntetést se kapsz, csak bírói megrovást, meg ki kell fizetni a tárgyalás árát.

2022. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8.


Írtam a felettesemnek és annak a személynek aki felvette a jegyzőkönyvet. Az utóbbi személy hétfőn megkérdezi ezt, de nem tudom mi lesz belőle.


Igazából csak azt nem tudom, itthon mit mondjak. Mivel lehet, hogy földönfutóvá válok.


A másik, hogy nem tudom addig hogy találok munkát és tudok-e dolgozni.

2022. dec. 10. 08:52
 10/17 A kérdező kommentje:

8.



A másik kérdésem az, hogy hivatkozhatok az életkörülményemre?


Tanulok, nincs úgy jövedelmem. A másik a lakhatási körülmény.

2022. dec. 10. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!