Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki megnyomná a buszon/v...

Ha valaki megnyomná a buszon/villamoson a vészjezőt csak mert nem állt meg egy adott megállónál akkor azért az illetőt felelősségre vonnák?

Figyelt kérdés
Olvastam tegnap egy kérdést amiben a vészfék indokolatlan meghúzása volt a téma. Erről előjöttek emlékek bennem arról mikor még iskolába jártam és a hazafele úton a helyközi buszjárat sofőrje elég sokszor fütyült arra hogy megnyomtam a leszállásjelzőt, nem volt más leszálló olyankor csak én és felszálló sem. Szerencsére a következőnél mindig megállt és max 100-200 méter eltéréssel a két megálló közt laktunk. De már akkor is bennem volt a sokadik alkalommal hogy megnyomom a vészjelzőt.

2022. dec. 12. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. A vészfék az hirtelen megállást okoz és balesetveszélyes, ez nem.
2022. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, ez az az eset, mintha véletlenül nyomnák meg, mert összetévesztik a leszállásjelzővel.
2022. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran összetévesztik a leszállásjelzővel, mivel a két gomb hasonló csak a színük más.
2022. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!