Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire kivitelezhető valakin...

Mennyire kivitelezhető valakinek a börtönbe "juttatása"?

Figyelt kérdés

Nem mennék hosszan az előzményekbe, de sajnos összefújt a sors szele egy olyan emberrel aki nem csak hogy paranoiás és pszichopata, de rádaásul olyan aki imádja az erkölcsi győzelmet, BÁRKINEK hajlandó hazudni, és sajnos jó sok felesleges pénze is van.


Ém sosem voltam ezenkívűl még feljelentve, ismerősi körben még ellenségem sem volt soha. Igen én az csendes, "jófiú" vagyok. Soha nem voltam vádlott, de még polgári perben sem voltam soha. És én sem jeléentettem fel vagy pereltem be senkit.


Egy lány barátom ex-pasija. Sajnos én voltam mint barát a lelki támasz a lánynak, és az útjába kerültem. Bár miután péppé verte csajt, előzetesbe került, és beindította a "hadigépezetet". Eddig 2x jelentett fel 3 (tényleg) ismert sztárügyvéddel, mert szerinte elloptam az adatai, mindenét feltörtem (IT-s vagyok amúgy), de még az ismerőseinek is, tönkre akartam tenni a vállalkozását. Ez lassan 1,5 éve tette, de hivatalos gyanúsítás vagy megkeresés a rendőrség részéről még nem volt, még tanúnak nem kerestek meg. Így csak informálisan tudom hogy a nyomozást amúgy felfüggeszttték. De állítólag addig panaszkodott hogy mégis folytatják. Most az általa leadott számítógép/mobil megvizsgálásához ragaszkodik de nagyon, mert "szerinte" képrogram van rajta. (A körülmények miatt nem is lepődnék meg ha lenne rajta... korrupt IT-s is lehet szerezni könnyen azt hiszem :) )


Informálisan amúgy a feljelentését is ismerem pontosan, egy ZS kategóriás krimiben is sz@r lenne... :D Full hazugság kb 15 (!!!) oldalon, néhol a sci-fi-vel keveredve.


Egy hivatalnál panaszt tettem ellene (teljesen jogosan), de a hülye hivatal a panaszom kiadta neki. Bár hazugság nem volt benne, mert objektív akartam maradni. Egyből rágalmazásért magánvádas büntető és személysiégi jogok megsértésért polgári pert indított sokmillós igényekkel. Ez egyiket alapból megszűnteték, a másikat elveszette első fokon. De nyilván úgy is fellebbez.


De az a baj, hogy csávó annyira beteg, hogy ha valamit elveszít, vagy nem úgy van ahogy "akarja", dupla akkorát támad. Hazugságokkal nyilván... És mondom, bárkinek (bíróság, rendőrség) is szemrebbenés nélkül hazudik. És sajnos most már jó ügyvédei is vannak, akik látszik segítenek neki ebbe (is).


És eszembe jutott amit a volt párja mesélt, mikor még együtt voltak. Persze kérdés hogy igaz-e, hiszen imád a csávó hazudni. Szóval a sztori, hogy van valami ügyvéd ismerőse. Akinek "ki volt adva", hogy valakit 5-6 évre börtönbe kell küldeni. Állítólag fejenként 1-2 millióért szerzett tanúkat pedofi/vagy nemi erőszakra (nem emlékszem), facán összerakták a tanúvallomásokat, időpontokat, helyszíneket, történeteket. És állítólag simán sikerült is börtönbe küldeni az embert.


Azóta egy jogban büntető ügyebkebn is járatos ismerősöm mesélt, hogy sajnos ilyen beleférhet, és valszeg történik is néha ilyen... hiszen a bíróság abból dolgozik amit elé tárnak. Ha az ügyesen megkonstruált akkor abból...


És azóta azon fosok, hogy mi van ha tényleg ilyet akar csinálni velem is. Mert ilyen szexuális erőszakra ami mondjuk X éve "történt" elég az időmulás miatt csak néhány vallomás. De persze megrendezetten is el lehet "játaszni" a jelenben. Biztos találna vállalkozó "hölgyet" pár millióért rá. Aki mondjuk egy DNS mintával megspékelt éjszaka után berohan a rendőrségre pár zúzódással, hogy megerőszakoltam. A Jóisten sem mosná le rólam... mivel mit tudnák mondani, hogy nem erőszak volt? Vagy elhiszik vagy nem... És a legcsúnyább benne, hogy nem ism ondhatom azt, hogy ez X.Y bosszúja. Hiszen hozzá (főleg ha ügyesek) sosem lesz köthető.


Tudom most azt mondjátok parás vagyok (amúgy ezen dolgok előtt sosem voltam)... De mondom. A csávó már annyit ártott ... többet mint amit leírtam. És sajnos a lány simerősöm mindig panaszkodott arra hogy neki a lételeme, hogy másokat tiprjon el. Erőszakkal, hazugsággal. Mert ettől érzi nagynak magát és sikeresnek. És fogalmam sincs hogy lehet egy ilyentől megszabadulni. Mert nyilván látja hogy semmi félnivalója nincs tőlem (pedig már nekem is lenne miért feljelenteni, pl rágalmazás), és azt hiszem ez még több erőt ad neki. Csak én még lépni sem merek ellene...


És most ne azon mordfondírozzatok, hogy ugyen ez ok nélkül nem ér meg neki 5-8-10 millót. Az eredendő oka csak annyi volt hogy vagyok... az útjában. Ne átalg ember anyagi szintjével, és ne raciojnális gondolatmenettel gondolkodjatok. Neki egy újabb ember eltiprása "trófea", ami boldoggá teszi. Neki a levadászás folyamata is élvezet. Hogy vele foglalkoznak, hogy kombinálhat, manipulálhat. És kb 2 havi pénzébe kerül kb. Neki ez egy nyaralás ára...



2022. dec. 15. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem akarom ezt így most végigolvasni. Követett el olyan bűncselekményt, ami miatt börtön a büntetés, vagy sem?
2022. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1, attól még elkövethet bűncselekményt. Úgyis a megelőzésre kell ügyelni
2022. dec. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Dehogy követtem :D

De ha sajnos nem olvasod végig, akkor a válaszod:

"Akkor nincs miért izgulnod"...

Nem feltételnül fedi a valóságot... :D Maximum általában véve igaz.


Persze tudom, olvastam hallottam... A börtönben ülők 99%-is azt vallják ártatlanul ülnek ott.

2022. dec. 15. 14:54
 4/6 A kérdező kommentje:

#2: Igen erre én is gondoltam, nagyon felháborodott pillanataimban.


De nem akarok ilyenbe belemenni. Nem is az a fajta vagyok.

Bár persze nem tudom mekkora sérelenél szakadna el a cérna nálam. Csak ugye abból megint nem én jövök ki jól.

2022. dec. 15. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez csak a kérdező agyszüleménye, nem az első eset, hogy idefirkàlta
2022. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem... máshol még nem kérdeztem meg..

De az mondjuk nem vetődik fel benned, hogy másnak is lehet az életében hasonló problémája?


Vagy ez annyira sci-fi? Örülök annak, hogy még életeben nem találkoztál pszichopata emberrel. És ilyet el sem tudsz képzelni.

2022. dec. 19. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!