Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apámat följelentjetem ha...

Apámat följelentjetem ha fizikailag bántalmazott?

Figyelt kérdés
Többször ütött volt hogy rugdosott is én a földön feküdtem. De ez már 7-8 éve volt már nem élek vele. Viszont vannal visszatérő mentális problémáim ez miatt.

2022. dec. 19. 07:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Igen, feljelentheted.
2022. dec. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Nem.
2022. dec. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2022. dec. 19. 07:43
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha jól tudom, akkor egy bcs. elévülési ideje a büntetési tétel felső határa, ami még súlyos testi sértés esetén is csak 5 év, szóval szerintem ez így 8 év után már elévült, legalábbis büntetőjogi értelemben.
2022. dec. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Mivel tudod bizonyítani a bíróság előtt, hogy ez megtörtént? Csak a te állításod áll majd szemben az övével? Az kevés.


Tudsz tanút hozni, aki hajlandó is tanúskodni melletted a bíróságon?

2022. dec. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Ezt egy ügyvéddel kellene megbeszélni. De nekem laikusként problémának tűnik:


-Elévülés. Olyan bűncselekményt kellett elkövetnie, ami vagy nem évül el, vagy magasabb a büntethetőségének felső határa, mint ahány éve elkövette azt. 7-8 éves büntetés márpedig nem életveszélyes testi sértésért vagy kiskorú veszélyeztetéséért sajnos nem jár.


-Hogy tudod bizonyítani? Van-e valaki, aki tanúskodna melletted?

2022. dec. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak mondd meg neki, amikor már a halálos ágyán van!
2022. dec. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Van róla hangfelvételem vele ahol erről van szó
2022. dec. 19. 08:16
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha a sértett kiskorú és az elkövető a törvényes vagy kirendelt gyámja, akkor az elévülés nyugszik addig, amíg a sértett nagykorúvá nem válik, vagy amíg a sértett az elkövető gyámsága alatt áll.
2022. dec. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

"Főszabály szerint az elévülési idő a büntetési tétel felső határához igazodik, de legalább öt év. (A régi Btk. szerint ez három év volt!)


Azonban nem évülnek el az emberiesség elleni, vagy háborús bűntettek, valamint az életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntethető bűncselekmények.


A büntetés elévülése hosszabb lehet bizonyos fiatalkorú sérelmére elkövetett személy elleni bűncselekményeknél."

2022. dec. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!