Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szokott komoly per lenni...

Szokott komoly per lenni abból, ha átlagemberek rossz viselkedését egy szépirodalmi könyvben dokumentálják, és az élő szereplők ezt nehezményezik, bár csak úgy vannak említve, mint pl. "K. Gábor"?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, amikor egy nem túl közismert valaki valóságos történetek megírására adta a fejét. Stréberek és önjelölt píszí-huszárok kíméljenek!

2022. dec. 20. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Írtam pár hasonló támájú regényt, ami meg is jelent, de sosem nevesítettem senkit. Embercsoportokat jellemeztem, illetve hasonló karaktereket hoztam létre. Néhány elbeszélésben megemlítettem ugyan pár ismert külföldi negatív figurát, de azok közszereplők voltak és csak az általad jelzett módon. Aki utánanéz, egyértelműen tudja kiről van szó, de nem tulajdonságokkal illettem, hanem tényeket írtam le, hogy mi történt, amiből az olvasó már le fogja tudni szűni, hogy milyen ember is az illető.
2022. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
nem szoktak
2022. dec. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1: meg lehet élni regényírásból?
2022. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fsms ***** válasza:
84%

Perig nem szokott eljutni. Ha igen ott más is történt ld elkurtuk film kálomista elbukta hann ellen.

Emlékszem az átkosban volt egy jó sztori egy vidéki klinikáról persze várost klinikát nem nevezték meg. Orvosnak kellett dönteni, h kit tesz lélegeztető gépre a párt titkárt vagy egy egyszerű embert. Sok orvos magára ismert és beperelte a rendezőt, de buktak mivel semmilyen utalás nem volt benne pontos személyre, helyre, időre, vicces egyben szomorú volt, h ennyien magukra ismertek.

2022. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nem. Ez csak hobby.
2022. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Példa:Pletykaanyu.

A könyv szereplői magukra ismertek, és mások is tudták kik ők.

Keress rá.

2022. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!