Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a templomból hangfalon jön...

Ha a templomból hangfalon jön a zene, és a mise is hangosítva van, az nem számít csendháborításnak?

Figyelt kérdés

Még a covid alatt kitalálta a papunk, hogy hangfalakon közvetíti a misét, mert zárt térben nem lehetett tartani, de a templom körül a központban van elég hely, aki részt akart venni, így tudott.

Használni még mindig használja, Karácsonykor pl karácsonyi zenék mentek, illetve akkor is kihangosította a misét.


Én eddig nemigazán foglalkoztam ezzel, mert mi nem a központban lakunk, hozzánk alig hallszik el, de nemrég a központban jártam, mikor ment és cseszett hangos.


Ezt megteheti?

Vagy amíg csak vallásosokat "zavar" vele (szóval nem zavar, mert ők a Mennyből az angyalt és a latin énekeket gondolom szeretik random időpontokban), vagy olyanokat, akik külső nyomásra nem mernek feljelentést tenni, addig mehet?

(Csak mert pl emlékszem, hogy szintén a központban volt egy szórakozóhelynél feljelentés a hangos zene miatt pár éve. Az egyházi zenéknek akkor kivételezés van?)


2022. dec. 29. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
Isten szava szent, tehát tuti nem.
2022. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Jimmy!

Már a 🐓-sal is meggyűlt a bajod!

2022. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Mi egy kbszott zenélő szökőkúttal vagyunk megáldva, jelenleg annak a lehetőségeit keresem, hogyan lehetne hivatalos úton legalább csendesebbre állítani a hangfalakat, mert az önkormányzatot nem érdekli.
2023. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!