Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ebböl rendőrségi ügy?...

Lehet ebböl rendőrségi ügy? Tűzijáték.

Figyelt kérdés

Tegnap este elindultam otthonról, még csak 17 óra volt, és 18 órától lehetett közterületen használni tűzijátékot. Egy téren mentem el, és egy 25 év körüli csávó két tini kölyökkel volt, majd egy doboz alakú tűzijátékot letett a földre, az ami kb 20-30 sorozatlövést lő. Meggyújtotta, pont ott mentem pár méterre, tudtam, hogy gyújtás után nem 2 másodperc mire lő, hanem 5-10 másodperc, odaléptem és felrúgtam a tűzijátékot, azt amikor el kezdett lőni, elborulva a földön össze-vissza kezdett lőni mindenfelé, aki meggyújtotta felé is, én nem féltem csak röhögtem, az meg meg volt őrülve, egy-két lövés feléjük lőtt, azt besz@rtak futottak össze vissza én meg mondtam, hogy most legyenek bátrak. Aztán mentem tovább, mikor elmüködött a tűziháték ordibálta a gyerek, hogy feljelent a rendőrségen.

Jogilag lehet ebből bajom, esetleg rendőrségi ügy, vagy ő a hibás, miért vesz és működtet tüzijátékot, ha fél tőle és ugrál, szalad?



2023. jan. 1. 21:59
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bajod jogilag. Erőszakosan léptél fel másokkal szemben, veszélyeztetted mások testi és a környezet épségét.
2023. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen. Ez garázdaság és fiatalkorú szándékos veszélyeztetése.
2023. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
94%

Ők csak egy szabálysértést követtek el.


Te pedig közveszély okozása, és testi sértés kísérlete bcs-t követtél el. Az kicsit durvább.



Valóság: senki nem tud bizonyítani semmit, ha nincs 50 méteren belül közteres kamera, vagy tanú arra, hogy ez történt.

2023. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Csak három vallomás fog állni egyel szembe, plusz ha egyikükön találnak sérülést...
2023. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
2%
Ha nincs látlelet, és a doki nem tudja megállapítani, hogy tűzijáték okozhatta, akkor bszhatják
2023. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
95%

Mármint a sérüléshez részhez értettem.


Minden más, mint ahogy #3 van

2023. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
Plusz még itt egy írásban megtett beismerő vallomás is. Hát... ügyvéd legyen a talpán aki ezt kimossa. xD
2023. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
92%

"Ha nincs látlelet, és a doki nem tudja megállapítani, hogy tűzijáték okozhatta, akkor bszhatják"


Nem bszhatják. A sérülés származhat menekülés közbeni eséstől is. Az is bizonyíték.

2023. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, és remélem, hogy lesz is.
2023. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
24%

"Nem bszhatják. A sérülés származhat menekülés közbeni eséstől is. Az is bizonyíték."


És arra is lehet bizonyíték, hogy az asszony verte szájon serpenyővel.


Ez a látleletes téma nem így működik...

2023. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!